UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Recenze filmu Řbitov zvířátek

Recenze filmu Řbitov zvířátek
02.04.2019

Michal Kukla se zúčastnil novinářské projekce filmu Řbitov zvířátek. Přečtěte si recenzi!

Odkaz Mistra hororu dál žije na stříbrném plátně.

Stephen King měl na filmy vždycky smůlu – buď s nimi nebyl spokojený on, anebo publikum. Vypadá to ale, že kletba byla zlomena a vedle trháku To (It) z roku 2017 máme další skvělý film.

Duo Kölsch a Widmyer jsou v roli režisérů relativní nováčci, a to, jak dobře si s celým projektem poradili, je velmi příjemným překvapením. Film je po technické stránce velmi dobře proveden a má pouze drobné vady na kráse, například praktické efekty použité pro krvavější scény by mohly být provedeny lépe, ale jinak se po vizuální stránce můžete těšit na velmi příjemnou podívanou. Ve všech ostatních aspektech je film velmi nepříjemný – v tom nejlepším slova smyslu.

První část filmu nás příjemně ukolébá před drsným probuzením do drsného pekla, kterým jsou další dva akty. Celý film je protkaný znepokojivou atmosférou a brzy začne být jasné, že na pozemku, kam se rodina Creedových přestěhovala, se dějí i podivnější věci, než jen to, že si sem zdejší děti chodí pohřbívat své mazlíčky.

Film se až na pár změn docela věrně drží své knižní předlohy a navzdory tomu, že marketingový slogan nám tvrdí ‚že někdy je lepší být mrtvý‘, v tomto případě je určitě lepší, že producenti příběh být mrtvý nenechali. Je o poznání kvalitnější než první filmové zpracování této hororové klasiky z roku 1989 a patří mezi nejpodařenější adaptace Kingovy práce všeobecně.

Příběh si bezpochyby získá již stávající fanoušky děl S. Kinga, nebo zkrátka jen fanoušky hororu všeobecně. Tajemství toho, co se děje za dřevěnou hradbou, která ohraničuje Řbitov Zvířátek, vás bude většinu filmu úspěšně držet v napětí, dokud jej nevystřídá šok. Netradiční vyvrcholení se postará o to, že horror příběhu s vámi opustí sál kina a bude vám příjemným společníkem po cestě domů.

Je-li třeba filmu něco vytknout, je to určitě jeho ozvučení. Zatímco vizuální zpracování je velmi dobré, audio za ním pouze pokulhává a až příliš často spadá do zaběhlých hororových klišé a byl bezpochyby hlavním problémem této adaptace. Mimo již zmíněné praktické efekty filmu ubírá také čas strávený s Rachel Creed. Ačkoli jsou části stále kvalitně zkonstruované, jádro tohoto příběhu zkrátka není tak zajímavé, jako centrální tajemství okolo Řbitova Zvířátek.

Tím se dostáváme k hereckému obsazení. Hlavní postava doktora Louise (Jason Clarke) je na tento žánr nadprůměrně dobře zahrána, přestože změna jeho charakteru v druhé polovině filmu by mohla být lepe signalizována a výkon jeho ženy Rachel (v podání Amy Seimetz) rozhodně také nikoho neurazí. Nejlepší herecké výkony ale překvapivě podaly vedlejší postavy. Děti, které jsou srdcem celého příběhu, jsou navzdory očekávání velmi dobře ztvárněny – Ellie (Jeté Laurence) a Gage (dvojčata Hugo Lavoie a Lucas Lavoie) jsou zobrazeni velice schopně. Sestavu završují soused Jud (John Lithgow, kterého mnozí poznáte ze seriálu How I Met Your Mother) a kocour Church. Po Captain Marvel tedy jde už o druhý film tohoto roku s kočkou ve hlavní sestavě. Ačkoli 2019 má být rokem prasete, jsou to právě kočičí herci, kteří ovládli stříbrné plátno.

Film bych s potěšením doporučil všem fanouškům hororů či thrillerů – či zkrátka lidem, kteří prozatím neztrácejí dost spánku. Jedná se totiž o velmi povedený počin, za který se i přes jeho stinné stránky původní kniha nemusí stydět. Vypadá to, že letos bude, co se strašidelných filmů týče, velmi silný rok. Filmu také nechybí spousta chytrých narážek na Kingova další díla a Řbitov Zvířátek je skvělý způsob, jak si navnadit chuť na druhou kapitolu filmu To, kterou můžeme čekat v záři toho roku.

Hodnocení: 75% Michal KuklaKam dál?

Objevte atraktivní svět celebrit, přečtěte si články o erotice a intimitě anebo si přečtěte další originální články a zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás thrillery a napínavé akční filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.