UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Přednáška o společnosti Space X a třeba i o tom, kdy začnou lidé obývat Mars

Přednáška o společnosti Space X a třeba i o tom, kdy začnou lidé obývat Mars
20.03.2018

V druhém březnovém Přednáškovém klubu ZČU vystoupí odborník na kosmonautiku, šéfredaktor webu Kosmonautix a autor pořadů s vesmírnou tematikou na internetové televizi Stream.cz Dušan Majer.

O společnosti Space X a třeba také o tom, kdy začnou lidé obývat Mars,

bude mluvit ve čtvrtek 22. března v budově Fakulty elektrotechnické. Na akci je potřeba se registrovat.

Dušan Majer, který je podepsaný pod internetovými pořady Vesmírné výzvy a Dobývání vesmíru, ve čtvrtek 22. března zájemcům představí minulost, současnost a budoucnost významné společnosti aerokosmického průmyslu Space X, kterou založil světoznámý miliardář a vizionář Elon Musk.

Majer v roce 2016 dostal pozvání do Los Angeles k návštěvě Davida Pavlíka, jediného Čecha ve SpaceX. Kromě SpaceX navštívil také California Science Center, kde je k vidění  raketoplán Endeavour (25x letěl do vesmíru) včetně modulu Spacehab a také návratové kabiny z misí Mercury, Gemini i Apollo-Soyuz.

Za svoji činnost Majer obdržel několikrát cenu Akademie věd České republiky za popularizaci vědy. Při své přednášce na Západočeské univerzitě odpoví například na to, kolik stojí vypuštění rakety Falcon, kdy budeme žít na Marsu či kdo je Elon Musk. Prostor opět bude i pro dotazy z publika.

Přednáška začíná v 17 hodin v budově Fakulty elektrotechnické.

Určena je nejen pro studenty a zaměstnance ZČU, ale i pro zájemce z řad veřejnosti. Vstup je zdarma. Na akci je však nutné se předem zaregistrovat prostřednictvím události na facebookovém profilu Přednáškového klubu.

Přednáškový klub je studentská organizace, která pořádá na Západočeské univerzitě diskusní setkání se zajímavými osobnostmi. V poslední době byly hosty Přednáškového klubu matematik a zakladatel protikorupčního nadačního fondu Karel Janeček, sportovní komentátor Robert Záruba nebo fotbalový trenér Pavel Vrba.Kam dál?

Objevte atraktivní svět celebrit, přečtěte si články o erotice a intimitě anebo si přečtěte další originální články a zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás thrillery a napínavé akční filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.