UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Nová scifi kniha pro mládež Piráti na Marsu

Nová scifi kniha pro mládež Piráti na Marsu
10.12.2013

Rudolf a Dana Mentzlovi právě vydávají novou SF knížku. Jde o realistickou scifi popisující dobrodružství na Marsu, kde právě probíhá terraformace, tedy přeměna planety na místo vhodné pro život.

DANA A RUDOLF MENTZLOVI: PIRÁTI NA MARSU

Studenti Alan a Elias přilétají se svou třídou v rámci speciálního výukového programu na Mars, aby se seznámili s metodami terraformace planety. Brzy se spřátelí s místním geologem Maxem a jeho neteří Lucií. Blíží se důležitá chvíle – řízený dopad ledové komety na povrch Marsu má rudé planetě poskytnout tolik potřebnou vodu. Akce přirozeně není bez rizika – a navíc je tu někdo, kdo si její zdárný průběh nepřeje…

 

Prozraďme ještě, že příběh si vystačí se současnými znalostmi o Marsu a soudobými vědeckými poznatky. Obejde se bez rekvizit zázračných přístrojů či neznámých materiálů. Popisované geografické útvary opravdu existují, tělesa v Kuiperově pásu jsou tvořena ledem a sonda NEAR Shoemaker skutečně odpočívá na planetce Eros. Iontové motory, byť menších výkonů, se dnes běžně používají a stratosférický seskok pomocí padáku pamatujeme z nedávné doby. O budoucnosti materiálů na bázi uhlíku netřeba vést dlouhé spekulace.

 

Jedinou opravdovou fikcí, které se autoři dopouštějí, je tak pouze myšlenka, že by na terraformaci Marsu někdo uvolnil peníze…

 

""

 Kam dál?

Objevte atraktivní svět celebrit, přečtěte si články o erotice a intimitě anebo si přečtěte další originální články a zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás thrillery a napínavé akční filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.