UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Nevšední zážitky a hlavně fantastickou podívanou nabízí Film Legends Muzeum v Praze!

Nevšední zážitky a hlavně fantastickou podívanou nabízí Film Legends Muzeum v Praze!
29.07.2019

Kterýkoli fanoušek filmu by toto místo při návštěvě Prahy nebo Poděbrad neměl minout!

Muzeum vzniklo v Praze v roce 2015 v Nových Vysočanech. Z technických a provozních důvodů se po pár měsících přestěhovalo do Poděbrad na náměstí. Do Prahy se FLM vrátilo, když byla před dvěma roky otevřena pražská expozice na Balabence.

Hned u vchodu pražského Film Legends Museum vás z vitríny přivítá model démona z kultovní fantasy Legenda Ridleyho Scotta a vždy dobře naladěný Joker Heatha Ledgera v životní velikosti. Ve dvou poschodích pak naleznete nepřeberné množství velkých modelů, replik, soch a sošek z filmů především žánrů sci-fi, horror, komiks a fantasy. Nemalé zastoupení mají také pohádky především z produkce Walta Disneye. Horror si vysloužil extra místnost, což mě, přiznám se, velmi mile překvapilo – můžete si smluvit dostaveníčko v komůrce s Freddy Kruegerem a anti hrdinové tipu Hellraiser, Chucky nebo Vetřelec tu konkurují Batmanovi, Deadpoolovi, či Avatarovi.

Na své si určitě přijde fanoušek Vetřelce (maketa v životní velikosti, bezpočet velikostí a mutací ze všech lepších i horších filmů) nebo Predátora (precizní masky v životní velikosti).

Našlo se tu i pár exemplářů mimo fantastické žánry – William Wallace ze Statečného srdce, Rambo nebo Marilyn Monroe… ale byli v menšině.

Některé modely se od svých předloh téměř nelišily, což u těch miniaturních nelze než obdivovat.

Exponáty jsou příjemně rozmístěné i tematicky zařazené, přes to si návštěvník musí dávat pozor, aby něco nepřehlédl. V horním patře běží také nepřetržitá videoprojekce, kde můžete vidět například geniálního tvůrce filmových masek a efektů Stana Winstona a jeho týmu při práci. Hodina bude pro někoho akorát, ale pro někoho málo. Dýchne na vás neopakovatelná atmosféra i klimatizace, takže se nebojte vyrazit během prázdnin. Rodiče a jejich menší ratolesti určitě potěší dětský koutek, sběratele zase množství suvenýrů (hrnky, placky, klíčenky) a miniatur k prodeji, které ale samozřejmě nejsou nijak levné. Postavičku fešáka Foxe Muldera jsem si s sebou sice neodnesla, krásný zážitek ale rozhodně ano.

Film Legends Muzeum naleznete na adrese Praha 9, Libeň, stanici metra Českomoravská. To původní poděbradské se nachází na adrese Jiřího náměstí 36.

Fotil Zdeněk Svoboda, Kristina Haidingerová a Jiří Pavlis

http://filmlegendsmuzeum.cz/Kam dál?

Objevte atraktivní svět celebrit, přečtěte si články o erotice a intimitě anebo si přečtěte další originální články a zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás thrillery a napínavé akční filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.