UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Muzeum Karla Zemana uvítalo čtvrtmiliontého návštěvníka

Muzeum Karla Zemana uvítalo čtvrtmiliontého návštěvníka
25.02.2019

Stal se jím šestiletý Toník z Křince, který navštívil muzeum se svou maminkou a prarodiči. Toníkova rodina dostala od muzea speciální dárky, včetně unikátní zlaté vstupenky.

Muzeum Karla Zemana představuje celoživotní dílo světově uznávaného filmového tvůrce Karla Zemana a jeho filmové triky, kterými proslavil českou kinematografii 20. století. Na české kulturní scéně působí muzeum už sedmým rokem a je jedním z prvních objektů v celé České republice se stálou expozicí zabývající se českým filmem. Za dobu své existence si dokázalo vybudovat pevnou pozici mezi pražskými i celostátními kulturními institucemi a prosadit se v podvědomí lidí. O tom svědčí i návštěvnické jubileum čtvrtmiliontého návštěvníka, které padlo během minulého víkendu.

Šťastným čtvrtmiliontým návštěvníkem se stal šestiletý Toník Horák, který přijel se svou rodinou do muzea z Křince z okresu Nymburk. Podle slov jeho maminky Jany navštívili muzeum, protože dostali dárkovou vstupenku k Vánocům.

Toníkova rodina dostala od muzea unikátní zlatou rodinnou vstupenku s doživotním volným vstupem, edicí osmi DVD s filmy Karla Zemana a knihu Karel Zeman a jeho kouzelný svět. „Chtěli jsme toto báječné jubileum patřičně oslavit a poděkovat hlavně těm, bez kterých by to nešlo – našim návštěvníkům,“ komentuje dárek Kateřina Kuthanová, PR & Marketingová Manažerka Muzea, a dodává, že „Muzeum Karla Zemana je nedílnou součástí filmového muzejnictví už sedmým rokem a má za sebou prokazatelné výsledky ve filmovém vzdělávání i celkové kulturní osvětě. A to je rozhodně něco, co stojí za oslavu! Navíc ještě, když se čtvrtmiliontý návštěvník jmenuje stejně jako jeden z nejznámějších hrdinů filmů Karla Zemana – Toník (Baron Prášil).“

Kromě interaktivní expozice pořádá muzeum pravidelné kroužky a kurzy animace pro děti i dospělé, letní filmové příměstské tábory, plavby lodí po Čertovce a Vltavě a mnohé další aktivity. Díky projektům Čistíme svět fantazie a Klubu Karla Zemana se mu podařilo digitálně restaurovat již tři filmy Karla Zemana a na DVD vydat 7 filmů Karla Zemana a dokument Filmový dobrodruh Karel Zeman. Jen za poslední dva roky se díky muzeu promítaly filmy Karla Zemana na festivalech v Tokiu, Austrálii, Jeruzalémě, Velké Británii, Řecku, Itálii, USA, Dánsku a samozřejmě i po celé České republice.

Muzeum Karla Zemana se nachází na Malé Straně v Praze a je otevřeno denně od 10:00 do 19:00 hodin. Více informací na www.muzeumkarlazemana.cz.  Kam dál?

Objevte atraktivní svět celebrit, přečtěte si články o erotice a intimitě anebo si přečtěte další originální články a zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás thrillery a napínavé akční filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.