UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Musíte se v těhotenství vzdát svého ranního kafe? Dopřejte sobě i svému dítěti to nejlepší

Musíte se v těhotenství vzdát svého ranního kafe? Dopřejte sobě i svému dítěti to nejlepší
21.01.2021

Mnoho maminek v těhotenství přemýšlí nad tím, jak dopřát svému dítěti to nejlepší.

Mnoho maminek v těhotenství přemýšlí nad tím, jak dopřát svému dítěti to nejlepší. Pokud je ještě v bříšku, tak především s ohledem na správné stravování. Tématem je často třeba taková káva. Šálek ranního kafe je pro nás často nezbytný, je to určitý rituál, kterým vstupujeme do nového dne. Opravdu se jej musíte v těhotenství vzdát?

Jak to tedy je s kávou v těhotenství?

Často můžete slyšet doporučení, že kávu je vhodné v těhotenství vysadit. Faktem však je, že množství kofeinu, které se nám dostane do krve, když vypijeme šálek kávy, rozhodně nijak neohrožuje vývoj dítěte. Obecně je považována za bezpečnou hranice do 200 mg kofeinu denně. Takové množství kofeinu neohrožuje ani tvorbu mateřského mléka, stejně jako se samozřejmě nemusíte obávat dopadů na dítě. V tomto ohledu proběhla již celá řada studií.

Pokud přesto máte určité obavy je zde také řešení. Takové řešení, které vám umožní vychutnat si kávu, aniž byste přijímala obvyklou dávku kofeinu. Ideální káva v těhotenství pro vás bude taková, která jednoduše obsahuje kofeinu méně, nebo neobsahuje kofein žádný. Jedná se tedy o:

  • Nízkokofeinovou kávu
  • Kávu bez kofeinu

Někomu nemusí chutnat káva zcela bez kofeinu, což není nic neobvyklého. Kofein je ostatně důležitou složkou kávy, a často nás drží také aspoň psychicky na nohou. To jistě řada maminek v těhotenství ocení. Právě proto můžete vsadit také na nízkokofeinovou kávu, která vašemu děťátku rozhodně neublíží.

Pamatujte na to, že káva obsahuje celou řadu antioxidantů, kterých má dokonce nezvyklé množství oproti jiným potravinám. Je to tedy nejen její povzbuzující účinek, ale také blahodárný vliv na náš organismus, který nám dělá dobře. Naštěstí se kávy ale ani v těhotenství nemusíme vzdávat.

Zabavte nezbedníka

Když už máte malý zázrak na světě, často je právě káva také tím, co mobilizuje zbytky sil. Abyste měli chvilku pro sebe, může pomoci ale také koupě edukativní hračky. Takové hračky dítě nejen zabaví, ale namáhají jeho mozkové závity a zdokonalují motorické schopnosti.Kam dál?

Objevte atraktivní svět celebrit, přečtěte si články o erotice a intimitě anebo si přečtěte další originální články a zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás thrillery a napínavé akční filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.