UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Když se Umělá Inteligence k Astrálu vine, tak se dílo podaří

Když se Umělá Inteligence k Astrálu vine, tak se dílo podaří
02.10.2019

Pozdní Heteša, protřepat, nemíchat.

Petr Heteša vydává jednu knihu ročně, takže jeho skalní fanoušci píší do Brokilonu výhružné dopisy už od zimního slunovratu. Tentokrát se zadařilo a Skrytá rizika kvantové démonologie jsme dostali už k začátku školního roku.

„Průser na Zemi, Yarane,“ sdělil odevzdaně.

Klasický příběh. Tři desperáti přitáhnou do městečka a dělají neplechu. Místní šerif na ně nestačí a tak povolá lovce lidí, aby je dostal. Pak se to celé nějak zamotá, tečou potoky krve a kulky sviští vzduchem. Do toho přijde ještě osudová žena a bůh ví, jestli nakonec ti tři bídáci neovládnou město.

Jenže to by nebyl Petr Heteša, aby si ten profláknutý scénář nezpracoval po svém. Takže: Městečkem je samozřejmě myšlen autorův oblíbený Baltimore, ale tři desperáti (tedy dva desperáti a desperátka) jsou tentokrát astrální entity (démoni). Ti se nedopatřením dostali na Zemi a nejenže tu ve vypůjčených lidských tělech řádí jako černá ruka, ale chtějí ovládnout Úřad šerifa, tedy centrální Umělou Inteligenci. Je to tak. Lidi jsou už dávno jen figurky na tváři Země. „A tak to mají i s tou umělou inteligencí. Pořád si myslí, že je všechno v pohodě, že ji dokonale ovládají, a ono hovno. Jenže ona jede už dvacet let mimo ně a oni nic netuší.“ Jenže UI nedokáže ty tři utečence z astrálu najít. A zde přichází na scénu hrdina, lovec démonů a vypravěč v jedné osobě. Tím je vyslanec Astrálu Yaran ze sféry Saturnu. Ovšem i on musí přijmout lidské tělo. Yaran byl nicméně na Zemi naposled před padesáti lety a dnešní Baltimore je mnohem divočejší než Karpaty, kde se tehdy jako evokovaný démon v astrální podobě objevil. A to už nemluvíme o tom, že technická podpora v podobě androidů či hybridů (lidí ovládaných UI) není ani zdaleka tak dokonalá, jak mu bylo slibováno. A když se do toho ještě připlete amatérská čarodějka, jež v agentovi Astrálu vzbuzuje větší pozitivní vibrace než Jack Daniels, je na pořádnou akci zaděláno.

Nevím, jak dřív, ale přinejmenším od roku 2015, kdy vyšel Morphin Red, píše Petr Heteša vtipné, akční příběhy se zajímavou a originální zápletkou, jejichž hlavním hrdinou je sympatický drzoun se slabostí pro hezké holky a Jacka Danielse.

Skrytá rizika kvantové démonologie splňují všechna tyto kritéria. Navíc je s podivem, jak tak rozdílné prvky jako Umělá Inteligence a astrální bytosti mohou spolu tak pěkně fungovat. Pravda, čtenář se musí smířit s tím, že jak duchovní entity, tak i umělá inteligence (včetně té, co zajišťuje chod FBI) mluví jako žižkovský dlaždič. Ale jinak nejnovějšímu autorovu dítku není moc co vytknout. Zkrátka, jak řekl jeho nakladatel: „A stejně tak to funguje s alby AC/DC. Taky bys mohl vzít prakticky kteroukoli skladbu z kteréhokoli alba a sestavit novou desku. Ale pořád jsou svěží a pořád zábavné. Heteša je stejný - podobné ingredience, podobné příběhy, prakticky stejní hrdinové... A pořád je to zábavné.“ Hodnocení: 79%>Jan Procházka
Žánr Romány, Literatura česká, Fantasy
Vydáno 2019 · Brokilon
1. vydání originálu:
Počet stran: 526
Jazyk vydání: český
Vazba knihy: měkká / brožovaná
ISBN: 978-80-7456-458-1Kam dál?

Objevte atraktivní svět celebrit, přečtěte si články o erotice a intimitě anebo si přečtěte další originální články a zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás thrillery a napínavé akční filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.