UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Je tak cool, že každej vool skončí vejpool. DEADPOOL!

Je tak cool, že každej vool skončí vejpool. DEADPOOL!
05.02.2016

NÁSILNÉ SCÉNY, HRUBÝ JAZYK, NAHOTA SPOJENÁ SE SEXUALITOU! Film je přístupný mládeži do 16 let pouze v doprovodu dospělé osoby. DEADPOOL uvidíte v kinech od 11. února 2016.

NÁSILNÉ SCÉNY, HRUBÝ JAZYK, NAHOTA SPOJENÁ SE SEXUALITOU!

Film je přístupný mládeži do 16 let pouze v doprovodu dospělé osoby.

DEADPOOL, inspirovaný jedním z nejméně tradičních anti-hrdinů marvelovských komiksů, vypráví příběh bývalého člena speciálních jednotek, který se stal žoldákem. Wade Wilson byl podroben nebezpečnému experimentu, který mu sice umožnil rychlé hojení ran, zároveň ho ale znetvořil - stal se z něj Deadpool, jeho alter ego. Vybaven svými novými schopnostmi a temným, pokrouceným smyslem pro humor, Deadpool pronásleduje muže, který ho málem připravil o život.

TRAILER: DEADPOOL 2016

 

Ryan Reynolds se pro roli Deadpoola narodil

Filmová hvězda a producent filmu Deadpool, Ryan Reynolds nemá většího fanouška než samotnou legendu společnosti Marvel, Stana Lee, jež ve filmu ztvárnil epizodní roli a zároveň se ujal funkce výkonného producenta. “Žádná postava se nevyrovná Deadpoolovi a Ryan Reynolds ho hraje, jako by se pro tuto roli narodil,” říká Lee. “Stejně jako se Robert Downey, Jr. měl stát Iron Manem, nedokážu si v roli Deadpoola představit nikoho jiného než Ryana.”

 

Reynolds si osvojil nesčetné množství (a často pokřivených) aspektů této postavy. “V komiksovém světě je Deadpool člověkem z naší doby a má schopnost udělat správnou věc v tu nejhorší chvíli,” vtipkuje. “Tím se pro mě stává zajímavým. Neomezují ho žádné limity.”

 

 

Reynolds dlouho bojoval za vznik filmové verze této kultovní komiksové postavy. Jeho zapojení do vývoje filmu pokračovalo i během předprodukce, kdy se často setkával s režisérem snímku Timem Millerem a scénáristy Rhettem Reesem a Paulem Wernickem (Zombieland).

 

Tim Miller, jehož je Deadpool celovečerním režijním debutem, poznamenává: “Myslím si, že Ryanova osobnost a DNA tuto postavu skutečně naplňují. Byl to hned od začátku vyrovnaný zápas, což je důvod, proč Deadpool Ryana tak přitahoval.”

“Ryan má velký smysl pro humor, je velmi bystrý a tato postava se mu skutečně dostala pod kůži,” říká Reese. “Stal se tak trochu ‘strážcem Deadpoola’. “Kdykoliv jsme se dostali mimo tón nebo jsme psali stylem, který nebyl správný, Ryan řekl ‘To nezní jako Deadpool.’ Věděli jsme, že byl tím nejlepším arbitrem, protože zná a miluje komiksy a Deadpoolovi přizpůsobil svůj hlas i smysl pro humor.”

 

“Snažili jsme se zůstat co nejvíce věrní původní komiksové postavě,” přidává se Raynolds. “Opravdu jsme se drželi myšlenky, že si je Deadpool vědom, že je anti-hrdinou z komiksu. To nám dalo svobodu odvyprávět tento příběh zcela neortodoxním způsobem. Obsadili jsme tak jako první nový filmový prostor. Tomu se zatím nestalo v žádném jiném komiksovém snímku.”

Deadpool je upovídaný žoldák

Deadpool je také známý jako tzv. “upovídaný žoldák” - a ne náhodou. “U mnoha komiksových filmů máte pocit, že byste je mohli sledovat bez zvuku a bez problému byste pochopili děj,” poznamenává Reese. “Chtěli jsme slyšet Deadpoolův hlas a jeho vtipné komentáře, takže jsme se skutečně pustili do psaní dialogu. Toto není jeden z těch filmů, kde hrdina mlčí po dobu 15ti minut. V Deadpoolovi se ostatní postavy nedostanou ke slovu, protože on nezavře pusu.”

 

Deadpool je v marvelovském světě unikátní postavou. Fabian Nicieza a Rob Liefeld vytvořili Deadpoola, který často zastává neheroické postoje. Cynický protějšek bohorovným hrdinům i padouchům, kteří obývají svět marvelovských komiksů, Deadpool neustále srší vtipem a rozbíjí žánrové bariéry.

 

Liefeld se připojuje ke Stanovi Lee v jeho obdivu práce filmařů a v jejich úsilí představit tuto postavu na filmovém plátně. “Deadpool je nabitý akčností,” říká Liefeld. “Ryan, Tim Miller, Paul a Rhett vytěžili to nejlepší ze světa komiksů za poslední desetiletí a přišli s filmem, který to všechno dává dohromady. Tak vznikl Deadpool, který nastavil vyšší laťku svému žánru!”

 

 

Režisér Miller přišel s filmovou adaptací Deadpoola, jež je jedinečná svým “roztříštěným” dějem, který střídá různé časové roviny. Tím se film stává naprosto nepředvídatelný, ale přitom je srozumitelný i těm, kteří se nikdy předtím nesetkali s žoldákem s proříznutou pusou.

Šílený netvor

Pochopitelnost této postavy je částečně definována jeho pokrouceným smyslem pro humor. “To vás opravdu vtáhne do děje,” poznamenává Reynolds. “Deadpool má optimistický pohled na život, i když je v jeho případě život na nic. Mám tím na mysli jeho znetvoření. Nemůže najít lásku a je dost šílený.

 

I sám režisér snímku disponuje jistými deadpoolovskými rysy. “V Timovi najdete trochu jízlivosti, jako má i Wade Wilson,” říká Reynolds. “Tak nějak mluví, hýbe se a jedná jako on. Myslím si, že mu to pomohlo tuto postavu lépe pochopit. Opravdu ví, jak vybalancovat bláznivou akčnost a humor s dojemností, protože v jistých ohledech, Wade Wilson je tragická postava.”

PŘÁTELÉ, NEPŘÁTELÉ, MILENCI A MUTANTI

Ve skutečnosti Millerovo filmové vyprávění vyvolává soucit se všemi protagonisty. Nejvíce ze všeho tomu tak je v případě dojemného milostného vztahu mezi Wadem a Vanessou Carlysle, kteří se do sebe zamilují pro své nedostatky. Vanessa měla těžké dětství a nyní žije život plný lítosti. Když se s ní Wade poprvé setká, živí se jako prostitutka. Vydají se společně na transformační cestu ve snaze stát se lepšími lidmi.

 

“Chtěli jsme, aby Vanessa stála nohama na zemi a nebyla jen slečinkou v nouzi. A když se dostane do opravdových problémů, udělá všechno pro to, aby se z této složité situace dostala,” poznamenává Reynolds. “Morena Baccarinová ztělesnila Vanessu.”

Vanessa je sexy chladná a tvrdá žena

“Vanessa se neuvěřitelně liší od ostatních postav, jaké jsem v minulosti hrála, protože je skvělou kombinací inteligentní, sexy, chladné a tvrdé ženy,” říká Baccarinová. “Dokáže se přátelit s klukama, ale přitom je velmi ženská. Zároveň je bojovnicí. Je neuvěřitelně osvěžující vidět ve filmu o superhrdinech silnou ženskou postavu, která je stejně silná jako chlap, má co říct a má odvahu.”

Úhlavní nepřitel Ajax je sadistický mizera

Deadpoolovým úhlavním nepřítelem je Ajax v podání Eda Skreina (Kurýr: Restart). Ajax je architektem Deadpoolovy transformace. “Provozuje dílnu WeaponX a je to sadistický mizera,” poznamenává Miller. Ajax nachází zvláštní potěšení v mučení Wadea během jeho proměny v Deadpoola.

 

Ajax - jehož křestní jméno je Francis, podstoupil stejný program jako Wade. Mezi jeho nabuzené schopnosti nyní patří zvýšená obratnost a síla, stejně jako odolnost vůči bolesti, kterou necítí, a vůči lidským emocím. Ajax necítí empatii nebo sympatie a nemá žádné výčitky, když někoho mučí.

 

Ajaxova přisluhovačka se jmenuje Angel Dust, impozantní kráska, která je neuvěřitelně fyzicky zdatná. Dělá práci, které se Ajax vyhýbá - a miluje každou minutu.

Jsem připravená. Pusť mě na to!

“Superschopnosti Angel Dust jí umožňují využít svého adrenalinu a vygenerovat super sílu,” poznamenává Gina Carano, bývalá šampionka ve smíšených bojových uměních. “Je trochu jako divoký kůň na uzdě, který se nedá udržet a Ajax má v rukou otěže a Angel Dust ho nabádá “Jsem připravená. Pusť mě na to.”

 

Mezi nepřáteli a Deadpoolovými mutantními “spojenci” - NTW (Negasonic Teenage Warhead) a obrem známým jako Colossus se někdy nachází tenká linie. NTW disponuje jadernou hlavicí a má nejúžasnější jméno pro superhrdinku - NTW. V mnoha ohledech je to typicky vzpurná dospívající dívka. Je příliš “cool” na to, aby chodila do školy. Je odměřená a sarkastická.

Colossus, výtvor počítačové animace, dokáže změnit svou kůži v ocel a do Deadpoola si odskočil z jiných X-menovských dobrodružství. Dále tu také zastává roli mentora mladé NTW.

 

Ve filmu se představí zábavná a výstřední dynamika mezi Deadpoolem a tímto obrem. “Když jsem se dočetl, že Colossus je vlastně jakýmsi hlídacím psem Deadpoola a tím vážným parťákem ve dvojici, který vyvažuje Deadpoolovy šaškárny, málem jsem spadl z gauče,” vzpomíná Liefeld. “Je to geniální! Posouvá to Colossuse na místo, kde ještě nikdy předtím nebyl.”

 

Film upouští od svých zběsilých, akčních sekvencí s postavami s nadlidskými schopnostmi, aby představil Deadpoola i trochu jinak - jak si vyměňuje vtipné hlášky se svým kamarádem, barmanem Weaselem, v podání herce/komika T. J. Millera (Silicon Valley). Navzdory svému mottu “vždy se starej jen sám o sebe,” Weasel je Wadeovým důvěryhodným přítelem. Weasel provozuje Domov sestry Markéty pro vzpurné dívky, tajné zařízení, kde se mohou žoldáci zpít do bezvědomí. Také je znalým obchodníkem se zbraněmi, on totiž miluje peníze a zbraně.

 

Miller ocenil unikátní prvky filmu. “Deadpool není nic menšího než největší příběh všech dob - se zbraněmi a s meči,” žertuje. “Deadpool si dobře uvědomuje své kvality. Ví, že je součástí komiksu, a že se nachází ve filmu. Dokonce promluví i k divákům. Někdy je k divákům zlý, ale oni si to zaslouží! Líbí se mi o něm přemýšlet jako o regenerujícím se zvrhlíkovi.“

 

Deadpool si čas od času dá pohov v klidu domova spolu se svou spolubydlící - Slepou Al, nevidomou důchodkyní, kterou Deadpool našel přes inzerát. Zpěvačka/herečka Leslie Uggamsová se ujala této role. “Al je nezávislá, drzá, sarkastická a neoblomná,” říká Uggamsová.

 

Tvoří neobvyklý pár spolubydlících, ale nakonec se z nich stanou přátelé. Je to pro oba výhodný vztah. “Wade vydělá peníze a Al se stará o dům, více či méně,” poznamenává Uggamsová. “Vzhledem k tomu, že je slepá a nevidí jeho znetvoření, Al Deadpoolovi nabízí bezprostřední kamarádství a on ji zase nesoudí pro její náročnost.

 

 

JE TO ZÁBAVA, DOKUD VÁS NEPROBODNOU JAPONSKÝM MEČEM

Realizace netradičních superhrdinských kousků, vytvořila během natáčení nečekanou atmosféru. Stan Lee dodává: “Když vidíte Tima Millera a Ryana Reynoldse, jak společně pracují, jste svědkem jejich souhry. Dívají se na film stejným způsobem. Jako by spolu hráli hru a každý z nich dělá svou práci velkolepě. Když jsme točili mou scénu, ani jsem si neuvědomoval, že pracujeme. Když bylo po všem, zeptal jsem se ‘Kdy začneme?’ a Tim odpověděl ‘Už máš dotočeno.’ Pod jeho vedením se to vše zdá být tak snadné.”

 

Tento druh hravosti se mísil s fyzickou náročností, kterou vyžadovaly akrobatické akční scény filmu. “Deadpool byl vždycky více mrštný a čilý než ostatní postavy z marvelovského světa,” říká Liefeld. “Bez rozmyslu může skočit do jedoucího auta a pak zlikvidovat armádu tvrdých chlápků a přitom ještě zavtipkovat.”

Wade prošel výcvikem žoldáka

Wade prošel výcvikem žoldáka a jeho nově nabitá síla mutanta mu umožní, aby své tělo regeneroval. “S tím se nedá soupeřit,” říká vedoucí kaskadérů Philip Silvera. “Zároveň to je netradiční, taktický přístup k souboji. Deadpoolova bojová strategie nedává na první pohled moc smysl, ale nakonec si uvědomíte, že jeho metodika funguje!”

 

Jeden z největších boxerských velikánů všech dob inspiroval některé z našich přístupů k boji. Rob Alonzo, koordinátor kaskadérské akce říká: “Když jsme s Ryanem trénovali, použili jsme boxerské pohyby Muhammada Aliho. Ali byl znám tím, že v průběhu zápasu neustále mluvil. Když jsme sledovali Aliho rané souboje se Sonny Listonem, Joe Frazierem a Georgem Foremanem, zjistili jsme, že Ali byl jak nebezpečný, tak i bezstarostný. Tělesnost, kterou Ryan vnáší do Deadpoola je hravá a komediální, ale zároveň jsem s ním stál v ringu a řeknu vám, že se do toho při úderu dokáže pěkně opřít.”

 

VFX Supervisor Jonathan Rothbart se přidá: “Deadpoolovy pohyby jsou dynamické. Je to superhrdina a tak jsme chtěli, aby byl něčím víc než jen člověkem, ale také působil při akci realisticky. Natočili jsme úžasné věci přímo na place a trochu jsme to upravili v postprodukci, aby byla akce nabuzená. Co se týče akčnosti ve filmu, utrhli jsme se ze řetězu, což se mi na tom líbí.”

Souboj s meči a sekerami

V jedné památné rozehrávce se Deadpool ohání svými japonskými meči v souboji s Ajaxem, který je vyzbrojen dvěma nebezpečnými sekyrkami. “V případě japonských mečů jsme vytvořili jakýsi hybridní bojový styl,” vysvětluje Silvera. “Není to tradiční japonský boj s meči, je to spíše kombinace taktického myšlení, japonského a čínského boje a údery z Kali [filipínské bojové umění] - vždy jsme chtěli mít jistotu, že Deadpool útočí na vitální body soupeře.”

 

Dalším klíčovým soubojem mutantů je střet Colossuse s Angel Dust. Je to opravdu souboj titánů, i když jeden z bojovníků byl z velké části vytvořen o několik měsíců později v CG. V komiksech X-Men je Colossus přes sedm stop vysoký a masivně silný, “Takže jsem toužil po té obrovské, nadlidské kvalitě a jediný způsob, jak toho dosáhnout, bylo CG,” přiznává Miller.

 

Gina Carano si v roli Angel Dust užila souboj se CG postavou. “Nikdy předtím jsem se CG postavou nebojovala. Většina herců, se kterými jsem se kdy ve filmu střetla v bojové akci, byla o trochu vyšší než já,” říká. “Všechny mé pohyby v této scéně museli být velké a silné, aby diváci uvěřili, že Angel Dust má tolik síly, aby zvládla ohrozit i Colossuse.”

 

Z technického hlediska Colossus představoval jedinečnou výzvu, ale i příležitost. “Jeho povrch je zcela reflexní, takže jsme použili 3-D kamerový systém, abychom zachytili všechnu akci, která se kolem něj děje,” vysvětluje Rothbart. “Pak jsme to aplikovali zpět na něj jako odraz. Je to velice zábavná podívaná, protože máme hodně záběrů, kde kolem něj Deadpool pobíhá a dělá všemožné bláznivé věci. Nechtěli jsme ukázat pouze Ryanův výkon před kamerou, ale také jeho odraz na Colossusově těle.”

ZA VŠE MOHOU JIZVY

Slavný básník kdysi napsal “…ty nejsilnější osobnosti jsou cejchované jizvami” - což jistě platí o Deadpoolovi, jehož znetvořený obličej se stal výsledkem hrůzného experimentu, který podstoupil. Stejně tak platí poznámka jeho kamaráda Weasela: “V obličeji vypadáš jako Freddy Krueger - topografická mapa Utahu.”

 

Na place Reynolds nosil ikonický červený oblek jako symbol cti a zvykal si na Deadpoolovy jizvy se stejným smyslem pro spřízněnost a obdiv. Když si Reynolds sundá masku Deadpoola poprvé a odhalí svou znetvořenou tvář, máte s ním soucit. Je to okamžik, který skutečně tuto postavu zlidšťuje. Přestože dokáže být ohavný a agresivní, v tomto momentu neskrývá zranitelnost.

 

“Ryan a já jsme si užili spoustu legrace se scénou, kdy Wade Weaselovi poprvé ukáže svou zjizvenou tvář,” vzpomíná T. J. Miller. “Je to docela děsivý pohled. Bylo pro mě těžké mluvit s Ryanem, když měl na sobě  make-up. Přišel za mnou a řekl něco jako “T.J., víš, jsem tak osamělý. Potřebuji na place přítele. A já na to, “Jdi ode mě! Tvoje tvář vypadá jako jízdní plánek do pekel.”

 

Vedoucí make-upového oddělení, Bill Corso, spolupracoval s technology z kreativního vývoje postav, aby společně vytvořili strašlivý vzhled Deadpoola. “Udělali jsme několik testů a návrhů, snažili jsme se přijít s ikonickou postavou, nejenom s chlápkem, který je znetvořený,” vysvětluje Corso. “Věděl jsem, že v Ryanově podání by Deadpool oplýval určitým kouzlem a drsností. Vzali jsme jeho rysy a zdůraznili je. Trochu jsme všechno překroutili, takže ve výsledku to je stále Ryan, ale upravená, zmutovaná verze.”

 

Corso nakonec vytvořil sérii tenkých silikonových protéz, které byly průsvitné a odhalily svaly, krev a tkáň pod kůží. “Ryan měl na hlavě 10 tenkých silikonových vrstev,” vysvětluje Corso. “Pak si to vynásobte pro scénu, kdy Deadpool bojuje s Edem Skreinem v roli Ajaxe v jeho laboratoři. Je to surový, brutální boj, bez oděvu, bez vycpávek. Působí to reálně!“

 

"... NÁSILNÉ SCÉNY, HRUBÝ JAZYK, NAHOTA SPOJENÁ SE SEXUALITOU”

Deadpoolovy souboje, vášnivé milostné scény mezi Wadem a Vanessou a Deadpoolova non-stop barvitá verbální stylistika - to vše přispívá k filmovému hodnocení R-rating (film je přístupný mládeži do 16 let pouze v doprovodu dospělé osoby). “Myslím, že filmový rating R nám dovoluje využít jisté úrovně reality, což by nebylo možné u filmového ratingu PG-13 (do 13ti let v doprovodu rodičů),” říká Miller. “Také si myslím, že to je důležitý krok pro expanzi žánru. Existují filmy, které mohou být natočeny pouze s tímto hodnocením, a to skutečně posouvá hranici děje, který filmy podle komiksů mohou odvyprávět.”

 

Jak se tvůrci připravují na únorovou premiéru Deadpoola, jsou přesvědčeni, že nastal pro tuto jedinečnou filmovou událost ten pravý čas. “Když se začali točit filmy podle komiksů, musel být úspěch zaručen a měli se líbit co nejširšímu publiku,” říká Miller. “Deadpool měl vždycky být filmem na hraně a nyní je pro něj ten správný čas. Žánr komiksových filmů o superhrdinech neustále roste a mám pocit, že bylo na čase udělat film jako je tento, protože posouvá hranice tohoto žánru o něco dál.”

 

DEADPOOL je produkován Simonem Kinbergem (X-Men: Budoucí minulost), Ryanem Reynoldsem a Lauren Shuler Donnerovou (X-Men: Budoucí minulost). Výkonnými producenty jsou Stan Lee, John J. Kelly (Špión), Jonathan Komack Martin (V cizí kůži), Aditya Sood (Marťan). Scénář napsali Rhett Reese a Paul Wernick.

 

Kamera: Ken Seng (Projekt X). Výprava: Sean Haworth (Husí kůže). Střih: Julian Clarke, ACE (District 9). Hudba: Tom Holkenborg (Šílený Max: Zběsilá cesta).Kam dál?

Objevte atraktivní svět celebrit, přečtěte si články o erotice a intimitě anebo si přečtěte další originální články a zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás thrillery a napínavé akční filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.