UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Jak zní křik šesti vran?

Jak zní křik šesti vran?
18.04.2020

Po úspěšné trilogii Griša přišla Leigh Bardugo s dvoudílným románem Šest vran

Po prohrané válce jsou grišové z Rivky stále ještě buď otroky, vězni, nebo se skrývají ve slumech. Tím je například Barrel v obchodním městě Ketterdam. Právě tam nás zavádí příběh podvodníka a zloděje Kaze Brekkera a jeho kumpánů. Ačkoliv je Brekkerovi sedmnáct let, je otřískaný životem víc než jeho hůl. Navíc co si budeme povídat, život v Ketterdamu není nejlevnější. A tak Kaz přijme zakázku, která by mu mohla vynést vážně slušný balík peněz. Jenže unést geniálního vědce z přísně střeženého vězení v Ledovém paláci není žádná legrace. Kaz je tedy nucen sestavit tým šesti  dobrodruhů, kteří mu s tím pomohou. Jenže jak už to tak bývá, nic není horšího než lidský faktor. Kromě konkurenční bandy, která se také chystá do nejstřeženějšího vězení na světě vloupat, si musíte přidat komplikované vztahy všech šesti dobrodruhů, nepřízeň počasí a stovky stráží. Inu úkol hodný génia. Příběh plný akce a zvratů nadchl mladé čtenáře po celém světě. Originální pojetí magie a vypracované charaktery hrdinů zase zaujmou ty starší. Ačkoliv autorka často odbíhá od hlavní dějové linky do minulosti hrdinů a tříbí tak čtenářovu pozornost, dočkalo se Šest vran svého audio knižního zpracování. Audioknihu, stejně jako její knižní předlohu, vydalo nakladatelství Fragment a je dostupná na stránkách nakladatelství a na portále Audiotéka.

Vzhledem k tomu, že je každá kapitola vyprávěná z pohledu jednoho z ústřední šestice hrdinů, bylo jen logické svěřit čtení šesti narátorům.

Geniální podvodník, trestanec prahnoucí po pomstě, špiónka pohybující se neslyšně jako stín, černá ovce prominentní rodiny, ostrostřelec se slabostí pro hazard a dívka, která využívá svou krásu jako zbraň. Matouš Ruml, Marek Holý, Tereza Dočekalová, Martin Finger, Veronika Kubařová, Michal Isteník a Pavel Neškudla se zhostili rolí narátorů takřka bezchybně. A ačkoliv Ruml coby Kaz Brekker svým zastřeným hlasem jasně vede a Tereza Dočekalová je jako Mora v těsném závěsu za ním, ani ostatní narátoři se nenechali zahanbit. Vlastně kromě několika problémů s výslovností jmen (například někdo čte jméno jedné z hrdinek jako Ninu, jiný jako Nínu) jim není moc co vytknout. Ani mužští interpreti ženské hlasy nijak neparodují a emoce (které tryskají z každé druhé scény) jsou v podání všech herců více než uvěřitelné. Minimalistický podkres v podobě zádumčivého klavíru příběh doplňuje sice nijak nápaditě, ale rozhodně netahá za uši. Ne šest vran se asi nezařadí do zlatého fondu vícehlasé četby, ale rozhodně neurazí. Jen je třeba se pořádně soustředit na děj. Ale to je spíš problém autorky knihy než režie a narátorů.

Hodnocení: 8 z deseti gaunerů
Jan Procházka

Formát:MP3 ke stažení

https://audioteka.com/cz/audiobook/sest-vran

https://www.albatrosmedia.cz/tituly/54279865/sest-vran-audiokniha/Kam dál?

Objevte atraktivní svět celebrit, přečtěte si články o erotice a intimitě anebo si přečtěte další originální články a zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás thrillery a napínavé akční filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.