UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Já, Finis

Já, Finis
20.05.2020

Václav Dvořák, autor ryzí science fiction Písečníci a bludný asteroid (2018), chystá další projekt, tentokrát poněkud dramatičtějšího rázu. Jde o knihu „Já, Finis“, která je ze světa, odkud se „prostě a nejednoduše“ ztrácejí chlapci...

Titulek mého textu je současně názvem na září letošního roku chystané knihy Václava Dvořáka (*1976), která se odehrává ve světě, ze kterého se ztrácejí chlapci.

Dílo podporované na www.hithit.cz/jafinis bude bohatě ilustrováno Jakubem Cenklem.

Všichni kluci se až hororově „odpařují“ přesně v den osmých narozenin. Proč? A kam odcházejí? Za jakým účelem? Naději na odhalení toho ztratili dokonce již i vědci!

Ale co to? Zde Petrovi již je dvanáct a ty čtyři roky přežil. Nevytratil se. Mohou snad za to jeho extrémně citlivé oči, chráněné silnými černými brýlemi? Kdosi to nadhodil jen žertem, nicméně... Petr, stejně jako kočky, vidí ve tmě! A nejen to. Spatří také cosi, co mu „krade“ mladšího bratra.

Vymyslí takřka šílený plán a jeho oči mu pomohou najít cestu do říše monster.

Kdo však je všemocný Nepřítel? Odkud se vynořil a co chystá? Zánik světa ve formě, jakou jsme znali?

Tak či onak, rozhodující bitva se blíží.

Profesor inženýr Václav Dvořák, Ph. D. je už znám co autor knihy o Tomu Nebulovi Písečníci a bludný asteroid. Tamní hrdina vyrostl v sirotčinci na planetě Písečnice a zná zdejší doly jako málokdo, i když mu... teprve bude dvanáct. Jeho původ je obestřen tajemstvím, jeho životní perspektiva se nezdá valná. Osloví ho ale sedmiletá Lucka, dcera důlního mistra, a současně se nad planetou vynoří mezihvězdná loď. Hoch obdrží pozvání na palubu. Může i nemusí zůstat „dole“ a musí se rozhodnout sám.

Chceš studovat vesmírnou akademii a prodělat zkoušky i testy?

Chceš se stát kosmickým detektivem? Tak zní otázky na tělo.

A jistě, děti už do kosmu usadili mnozí autoři. Z klaustrofobních chodeb pod povrchem Dvořákovy planety však jde strach. Tomáš je fakticky prospektor a hledá ložiska. Přesto po úvaze vzlétne mezi hvězdy a sledujme klasický příběh osamělce, který se postupně včleňuje do kolektivu, učí drilu a rychle nalézá přátele. Nakonec rozluští i záhadu vlastní minulosti. Tento příběh je přitom připsán „všem statečným kosmonautům“. Má třiadvacet kapitol a už jejich názvy poukazují ke staré dobré škole tvrdé science fiction. Ty tituly se navíc stávají signály tady líčených událostí. Hvězdné děti, Kodex Singularity, Jak přežít ve vesmíru, Dveře vesmíru dokořán, Turnaj začíná, Bludný asteroid, Červený kód, Poslední zápas v gravibalu, Skrz ohon vlasatice.

Tato kniha vyšla přede dvěma roky a nyní se chystá malý horor, který na ni možná naváže a možná ne.

Václav Dvořák: Já. Finis. Ilustroval Jakub Cenkl. Chystá nakladatelství Václav Dvořák. Září 2020.

Článek připravil Ivo FenclKam dál?

Objevte atraktivní svět celebrit, přečtěte si články o erotice a intimitě anebo si přečtěte další originální články a zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás thrillery a napínavé akční filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.