UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Dvořákova síň Rudolfina se 14. října 2017 rozezní slavnými SCI-FI melodiemi

Dvořákova síň Rudolfina se 14. října 2017 rozezní slavnými SCI-FI melodiemi
01.08.2017

Nenechte si ujít unikátní koncert plný hitů ze slavných filmů, jako jsou Hvězdné války, Star Trek či Matrix! Filmová filharmonie uvede 14. října 2017 další ze svých tematických koncertů. Dvořákova síň Rudolfina se rozezní slavnými SCI-FI melodiemi a na pódiu uvítá na 150 umělců.

Jedinečný koncert a nové téma - to je SCI-FI hudba v podání Filmové filharmonie

Filmová filharmonie vznikla roku 2013 společným úsilím Matěje Lehára, Kláry Lehárové a Anety Hastíkové, kteří dodnes stojí za produkcí všech koncertů. Matěj Lehár, ředitel orchestru, tvoří dramaturgii jednotlivých vystoupení, jež FILMharmonie uvádí. Témata Western a Fantasy byla velmi úspěšná, loňské dubnové Dobrodružství se divákům představilo na turné ve třech městech. Temperamentní, romantická či akční hudba v podání Filmové filharmonie podtrhla atributy žánru a diváci ocenili výběr skladeb i podrobné orchestrální nastudování.

Letos v říjnu, 14. 10. 2017, se pražské Rudolfinum rozezní v duchu SCI-FI, které Filmová filharmonie nově zařadila do svého repertoáru. Zbrusu nový program bude vystaven z hudby filmů světových rozměrů: Hvězdné války, Star Trek, Matrix, Znamení nebo Vetřelec. „Sci-fi žánr je nabitý zajímavými filmy, které podtrhuje hudba od význačných skladatelů, jakými jsou například John Williams, Jerry Goldsmith nebo Alan Silvestri,“ uvádí Matěj Lehár, ředitel orchestru. „Snažíme se divákům nabídnout široký repertoár, proto nyní program podrobně připravujeme, oddaní fanoušci sci-fi si samozřejmě přijdou na své,“ dodává.

Filmharmonie za dobu své působnosti získala početnou základnu fanoušků a její úroveň je kladně hodnocena jak posluchači, tak kritiky. Důvodem je především její precizní a dynamické provedení skladeb, za něž odpovídá od počátku působení orchestru šéfdirigent Chuhei Iwasaki. „S naším dirigentem je příprava každého koncertu radost a jsme rádi za jeho nadšení při dirigování, které on sám přirovnává k řízení superrychlého, luxusního auta,“ říká manažerka orchestru Aneta Hastíková. Zmiňuje tak dokument, jenž byl o orchestru Filmová filharmonie natočen na koncertě Pocta Jamesi Hornerovi v rámci festivalu Film Music Prague. Filmová filharmonie zde vystoupila poprvé v Rudolfinu a před vyprodaným sálem excelovala:

Prodej vstupenek

O prodej vstupenek se opět stará dlouholetý partner Filmové filharmonie Ticketpro. Vstupenky si zakupte zde: Ticketpro.

Mediálním partnerem koncertu je magazín Vanili.cz

Koncert filmové hudby SCI-FI bude nezapomenutelným zážitkem pro všechny milovníky filmové i vážné hudby. Filmová filharmonie opět zahraje v početném obsazení, tentokrát ji doplní v části programu také 60členný sbor.

Rudolfinum se pod tóny filmové hudby rozezní 14.10. 2017 od 19:30 hodin

Filmová filharmonie si tentokrát připravila živý program na téma SCI-FI, fanoušci se tak mohou těšit na skladby z filmů STAR TREK, Matrix, Vetřelec, Znamení, STAR WARS a mnoho dalších. Velký symfonický orchestr doprovodí také početný sbor.

Místo: Rudolfinum, (Alšovo náb. 12, Praha 1) - Zobrazit na mapě

Začátek: 19:30 hod.

Diriguje: Chuhei Iwasaki

Účinkují: sbor  http://filmharmonie.cz

Článek pro vás připravil Honza Vavřička.

Pokud máte chuť na další články, klikněte na sekci Novinky anebo se mrkněte na rozverné rozhovory a odvážné fotogalerie v sekci EroTotem. Fanouškům scifi a fantasy rozhodně doporučuji navšívit Scifi Quest Michala Březiny, kde najdete recenze a hustě vtipné rozhovory s celebritami.Kam dál?

Objevte atraktivní svět celebrit, přečtěte si články o erotice a intimitě anebo si přečtěte další originální články a zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás thrillery a napínavé akční filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.