UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Důvěrný nepřítel je nový milostný sci-fi příběh od režiséra Snowboarďáků

Důvěrný nepřítel je nový milostný sci-fi příběh od režiséra Snowboarďáků
18.08.2017

Premiéra milostného scifi snímku Důvěrný nepřítel je naplánována na začátek roku 2018.

Delegace tvůrců v čele s režisérem Karlem Janákem, Vojtěchem Dykem, Pavlem Rímským a Gabrielou Marcinkovou poodhalili v karlovarském Domě České televize právě vznikající film pohybující se na hraně sci-fi a milostného thrilleru. Premiéra snímku Důvěrný nepřítel je naplánována na začátek roku 2018.

Andrej (Vojtěch Dyk) pracuje jako programátor u nadnárodní firmy, která se zabývá vývojem tzv. inteligentního domu, který má znamenat revoluci v bydlení. Dům je ovládaný pouhým hlasem a má obyvatelům zajišťovat maximální luxus i stoprocentní bezpečnost. Andrej je pověřen finalizací projektu. Spolu se svojí čerstvou manželkou, ambiciózní sochařkou Zuzanou (Gabriela Marcinková), se nastěhují do funkčního prototypu, luxusního domu ze skla a kamene uprostřed nádherné přírody. To, co se ze začátku jevilo jako pohádka, se však pomalu ale jistě mění v noční můru.

„Téma moderní inteligence se týká nás všech, ať chceme nebo ne. Proto jsem rád, že se podařilo tento projekt nakonec zrealizovat. Pro mne je to navíc nový žánr, takže o to větší výzva,“ popisuje režisér Karel Janák.

Zuzaně, která kvůli Andrejově pracovnímu vytížení v domě často zůstává sama, se začínají dít podivné věci. Někdo se jí dvoří. Je to muž, který jí stojí modelem na sochu Apola, je to podivný soused (Ondřej Malý), který žije na samotě nedaleko odtud a kterého nedávno opustila manželka, je to dům, který se do ní zamiloval, nebo je za tím vším Andrej, pro kterého je práce víc než vztah? Anebo tu snad za nitky tahá Andrejův šéf (Ady Hajdu), který nic netušící mladé lidi nahnal do domu, aby dům spolu s nimi podrobil zátěžovému testu?

Pokušení, láska, žárlivost, nedůvěra, nenávist – emoce mezi hlavními hrdiny rostou a začíná jít o život. Zuzaně, sousedovi, Andrejovi, nebo snad všem?

Důvěrný nepřítel byl pro mě malý zázrak. Od prvního přečtení scénáře, který je na česko-slovenské poměry velmi odvážný a originální, přes setkání s režisérem, kameramanem a herci až po samotnou realizaci. Ta sice nebyla vždy jednoduchá, ale po každém natáčecím dni jsem měla pocit, že vzniká něco výjimečného. A doufám, že ten pocit budou mít i diváci,“ říká Gabriela Marcinková.

Premiéra snímku Důvěrný nepřítel je naplánována na začátek příštího roku.

Důvěrný nepřítel // režie: Karel Janák // námět: Lubomír Slivka// producenti: Ester Honysová, Katarína Vanžurová a Lubomír Slivka (Attack Film) // kreativní producent ČT: Jaroslav Sedláček// kamera: Martin Sácha // vedoucí výroby: Klára Bukovská// kostýmy: Michaela Hořejší // zvuk: Roman Čapek // hrají: Vojtěch Dyk, Gabriela Marcinková, Zuzana Porubjaková, Ondřej Malý, Andy Hajdu, Roman Luknár a další.

Zdroj: Tisková zpráva ze dne 6. 7. 2017 | http://www.ceskatelevize.cz

Článek pro vás připravil Honza Vavřička.

Pokud máte chuť na další články, klikněte na sekci Novinky anebo se mrkněte na rozverné rozhovory a odvážné fotogalerie v sekci EroTotem. Fanouškům scifi a fantasy rozhodně doporučuji navšívit Scifi Quest Michala Březiny, kde najdete recenze a hustě vtipné rozhovory s celebritami.Kam dál?

Objevte atraktivní svět celebrit, přečtěte si články o erotice a intimitě anebo si přečtěte další originální články a zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás thrillery a napínavé akční filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.