UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Animánie láká na Hurvínka či na Lajku

Animánie láká na Hurvínka či na Lajku
18.10.2017

Aktuální filmové novinky, prezentace současných špičkových českých tvůrců

Zajímavé animační workshopy nebo desítky nejnovějších animovaných filmů vytvořených dětmi slibuje blížící se 12. ročník Mezinárodního festivalu animovaných filmů Animánie 2017.

Letos proběhne od 16. do 19. listopadu v Plzni v prostorách Moving Station a Cafe Anděl.

                „Festival má opět dva programové pilíře: mezinárodní soutěž animovaných filmů vytvořených dětmi a mládeží do 26 let a doprovodný program pro veřejnost,“ uvedl ředitel festivalu Animánie Jan Příhoda.

Právě doprovodný program opět nabídne čerstvé filmové novinky ze světa animace, které doprovodí i řada vynikajících tvůrců, v loňském roce zde uvedla například Galina Miklínová své Lichožrouty. „I letos se nám povedlo přilákat atraktivní hosty,“ dodal Příhoda. Srpnový hit Hurvínek a kouzelné muzeum, který poprvé převedl slavné české hrdiny, původem z Plzně, do světa počítačové animace, doprovodí syn nástupce Josefa Skupy a dlouholetého principála Divadla S+H Miloš Kirschner ml. Právě on se výrazně podílel na scénáři filmu. Do Plzně zavítá také producent filmového Hurvínka Martin Kotík.

Ihned po distribuční premiéře bude na Animánii uveden také nový film Aurela Klimta Lajka. Pozoruhodný projekt, který má původ v divadelní inscenaci o prvním vesmírném psu, vznikal řadu let. Jeho první část již mohli návštěvníci festivalu Animánie vidět v roce 2013. Lajku do Plzně doprovodí sám autor Aurel Klimt.

„Na festival míří nejmladší generace animátorů a filmařů, mnohým z nich nebylo ještě ani deset let. Profesionální tvůrci, kteří zde představují své filmy, malé umělce inspirují a dodávají jim kuráž. Setkání se známými autory je také určitá odměna pro začínající filmaře, všichni si to moc užívají a po projekcích probíhají zajímavé debaty,“ řekl Jan Příhoda.

Na festivalu se návštěvníci potkají také s animátorem Jaromírem Plachým, který představí novou počítačovou hru Chuchel, nebo s legendou české animace Jiřím Bartou. Ten bude prezentovat svou dlouholetou tvorbu. V porotě pak zasedne česká režisérka a autorka oblíbených Večerníčků Kristýna Dufková.

Kompletní program festivalu najdete na stránkách www.animanie.cz.

Nabídka filmů je opravdu široká. Dospělí ocení vítězné krátké filmy z festivalů Anifilm a Ančafest, milovníci tradiční animace uvítají snímky Hermíny Týrlové a Jiřího Trnky, za pozornost určitě stojí aktuální světové novinky jako například Červená želva.

Festival tradičně podpořily město Plzeň, Plzeňský kraj, Ministerstvo kultury ČR, Vodárna Plzeň a Fond kinematografie.

Vstupenky na festival Animánie budou k dostání od listopadu prostřednictvím systému Plzeňská vstupenka nebo přímo v Moving Station (Koperníkova 56, Most I. M. Jirouse, Plzeň).

Článek pro vás připravil Honza Vavřička.

Pokud máte chuť na další články, klikněte na sekci Novinky anebo se mrkněte na rozverné rozhovory a odvážné fotogalerie v sekci EroTotem. Fanouškům scifi a fantasy rozhodně doporučuji navšívit Scifi Quest Michala Březiny, kde najdete recenze a hustě vtipné rozhovory s celebritami.Kam dál?

Objevte atraktivní svět celebrit, přečtěte si články o erotice a intimitě anebo si přečtěte další originální články a zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás thrillery a napínavé akční filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.