UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

6. ročník festivalu hororu Bloody Xmas

6. ročník festivalu hororu Bloody Xmas
03.10.2014

Festival hororu Bloody Xmas s novými třemi tématy proběhne 14. - 17. 11. v Chotěboři v rekonstruovaných sálech hotelu Fantazie. Láká na dvě programové linie - přednáškovou a filmovou plus na velkou hernu videoher a deskových her.

Prestižní festival hororu s tradicí a vzácnými hosty v Chotěboři v hotelu Fantazie. Hlavními tématy jsou oslava 10. výročí zombie komedie Choking Hazard, slovenský horor a horor na pomezí fikce.

Témata přednáškové linie:

  1. 10. výročí uvedení Choking Hazard do kin připomene režisér Marek Dobeš (viz medailonek níže) a kapela Green Monster, která nahrála jednu z písní filmu. Green Monster zahraje na koncertu spolu s dalšími kapelami, koncert je přístupný i samostatně.
  2. Slovenský horor budou reprezentovat režisér a herec Jaroslav Mottl (viz medailonek níže) a tvůrci letošního filmu Socialistický Zombi Mord.
  3. K hororu na pomezí fikce proběhne několik přednášek, představí se etnolog a folklorista Petr Janeček (viz medailonek níže), ve filmové části programu se účastníci dočkají i řady projekcí.

Jediný opravdový hororový festival v ČR přináší opět bohatý program a zajímavé hosty, stejně jako v minulých letech, kdy přivítal například režiséra a producenta Lloyda Kaufman z filmového studia Troma, oblíbeného klasika Juraje Herze (např. Spalovač mrtvol, Panna a netvor či Upír z Feratu), Petra Jákla ml. (režisér filmu Kajínek) nebo několikanásobného držitele Českého lva za kameru - kameramana Jaroslava Brabce, rovněž režiséra filmu Krvavý román.

 

 

Letošní hosté Bloody Xmas:

Marek Dobeš

Vystudoval UK - filmovou kritiku. Pracoval pro časopisy Cinema, Premiere, Kinorevue a pro TV magazín Kinobox. Spolupracoval s MFF v K. Varech a Febiofestem. Jako producent, režisér a scenárista pracoval s ČT (Byl jsem mladistvým intelektuálem, seriál Místo nahoře), Novou, Warner Bros, Bontonfilmem (Choking Hazard). Napsal scénář k filmu Kajínek. Pracuje jak kreativní ředitel agentury Alfedus.

Petr Janeček

Český etnolog a folklorista, odborník na městské legendy a lidový horor. Napsal knihu Černá sanitka, podle které byl natočen stejnojmenný televizní seriál.

Tomáš Baldýnský

Filmový publicista, scénárista a jeden z průkopníků extrémně černého humoru na českém internetu. Od roku 2003 byl jednou z ústředních postav rozhlasového pořadu Odvážné palce o filmových premiérách, v letech 2006 - 2008 byl předsedou Rady Fondu ČR pro podporu a rozvoj české kinematografie. Od roku 2012 působí jako kreativní producent Filmového centra České televize. Světu hororu vzdal poctu dvakrát - to když se mihl ve filmech Byl jsem mladistvým intelektuálem a Choking Hazard režiséra Marka Dobeše. Na festivalu Bloody Xmas usedne v porotě, která vyhodnotí soutěž neprofesionálních a studentských filmových hororů.

Jaroslav Mottl

Slovenský herec, režisér, producent a majitel divadla Maska. Televizní diváci ho znají především z rolí chuligánů, kriminálníků, agresorů a také z mnoha slovenských seriálů a telenovel. Pozornost fanoušků hororu upoutal až v roce 2013, kdy napsal, natočil, produkoval a do kin vypustil svůj vlastní film - horor Attonitas, který uvede na letošním Bloody Xmas v tématu Slovenský horor / Na hranici fikce.

Vybrané filmy ovládnou další sál, loni se například osvědčily projekce starých hororových filmů z VHS, ale účastníci uvidí i novější filmy. Po celou dobu bude k dispozici výstava hororových obrazů a velká herna desítek videoherních konzolí a počítačů, deskových a karetních her s turnaji o ceny.

Bližší informace o programu, hostech, ubytování a místě konání najdete na webu festivalu www.bloodyxmas.cz. Festival pořádá společnost Alfedus, ve spolupráci s neziskovým občanským sdružením SFK Avalon.Kam dál?

Objevte blog o intimitě anebo si přečtěte další originální články a zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás thrillery a napínavé akční filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.