UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

12. ročník jednodenního conu CONiáše

12. ročník jednodenního conu CONiáše
09.09.2018

Nemusíte se bát dorazit – budete totiž pod ochranou hrdinů.

Hrdinové ještě nevymřeli

Rok s rokem se sešel a Městská knihovna v Praze zve na další ročník jednodenního conu CONiáše. Nemusíte se bát dorazit – budete totiž pod ochranou hrdinů, protože právě hrdinství je téma, které celý program spojuje.

Možná se ptáte, kdo jsou to ti hrdinové. Jsou to lidé, kteří se nebojí postavit proti přesile? Nebo lidé, kteří se nebojí nosit rudé slipy přes kalhoty a tvrdit, že to je „Super“? Lidé, kteří se nebojí říct nahlas svůj názor? Nebo bojovníci, kteří zachraňují svět bez ohledu na to, kolik lidí u toho umře? Jak má správný hrdina vypadat? A jak se má chovat? A jací hrdinové jsou nejlepší? A co dělat s internetovými hrdiny?

Ptát bychom se mohli ještě dlouho. Faktem zůstává, že bez hrdinů by nebyla hrdinská fantasy. A vlastně ani žádné jiné příběhy. A bez hrdinů by nebyl ani dvanáctý ročník CONiáše, který na otázky položené výše bude hledat odpovědi.

Tisíc slonů a mnozí efektové

Protože je CONiáš jednodenní a má jednu programovou linii, dáváme si na ní opravdu záležet. Letos tu máme proto jednu novinku – rozhodli jsme se rezignovat na hodinové přednášky, běžné na jiných conech. Řečníci budou mít v drtivé většině případů dvacet minut, aby řekli vše podstatné. Je jasné, že to budou mít náročnější na přípravu – ale o to větší divácký zážitek by to měl být.

Na koho se těšit? Na začínající, ale fakt dobré spisovatele: Alžběta Bílková vyhrála soutěž Fragmentu s knihou „Z Kouře a kamene“. Zuzana Hartmannová zase miluje rohaté potvory. Velká naděje české fantastiky Kristýna Sněgoňová vysvětlí, proč mají rusalky rády krev…  Na pódiu ale budou i autoři již zkušení: Martin Sládek, Pavel Bareš, Pavel Renčín. A jiní se zase ponoří do historie (Tomáš Bandžuch), mytologie (Lucie Lukačovičová, Františka Vrbenská, Jan Kravčík) nebo současnosti (Tomáš Pipota nebo Jiří Hiemer).

A k tomu ještě další pecky. Karel Doležal má připravenou další přednášku ve stylu „Desetkrát něco“, které vždy patří k vrcholům všech akcí, kde přednáší. Nebudou chybět filmové ukázky s nejlepšími hrdiny, seznámíme vás se skutečnými hrdiny, kteří riskují životy v nebezpečných oblastech, a nebudou chybět ani křty, vyhlášení výsledků soutěží a další slavnostní program.

Krom toho letos nebude chybět zahraniční host. Ze slunného Chorvatska přijede Ana-Marija Posavec. Nejspíš ji neznáte, ale ve své domovině patří k předním fantasy spisovatelkám a v průběhu podzimu jí vyjde první kniha v češtině. Young adult příběh s prvky fantastiky o hlavním hrdinovi Vincentovi se totiž odehrává přímo v Praze!

Víc, než stihne jeden zažít

Kromě programu vás čeká i hromada dalších věcí. Na místě budou tradičně prodejní stánky, takže můžete pořídit vánoční dárky s velkým předstihem a bez vánočních stresů.
Budeme mít tradiční fantastickou výměnu knih – vyměňovat se bude kus za kus, a vy můžete dát starým knihám novou šanci (a nemusíte je házet do kontejneru). V předsálí budou deskovky v nepřeberném množství, a rozhodně si nenechte ujít RetroHernu, která vás přenese do dob dávno minulých, kdy hry neměly úchvatnou grafiku, ale o to úchvatnější hratelnost a příběhy.
Protože jsme knihovna, bude na místě i čítárna – a samozřejmě hromady a hromady knih. Protože knihy jsou prostě nejlepší.

Chcete památeční placku? Stačí si projet náš kvíz a zjistit tajné heslo, díky kterému ji získáte:

http://web2.mlp.cz/lisu/index.php/612853?lang=cs

Chcete naprosto originální placku? Na nějakou dobu k plackovači řetězem přivážeme skvělé výtvarníky, kteří vám vytvoří obrázek na přání (Roland Havran, Kocour Gadr a další).
Samozřejmostí je dostupné občerstvení, příjemné prostředí knihovny a nějaké to další překvapení. Chybět nebudou ani bohaté materiály a kniha pro každého příchozího – tentokrát díky laskavosti nakladatelství Gorgona.

Dvanáctý CONiáš rozhodně nebude dvanáctý do tuctu!

Jak k nám?

A teď to nejdůležitější. CONiáš se odehraje v sobotu 22. 9. 2018 od deseti hodin (knihovnu otevřeme už v 9.30). Přesná adresa je Mariánské náměstí 1, Praha 1 – hned u metra, hned u autobusu, kousek od tramvaje a trochu dál od vlaku, ale pořád v dosahu pěškobusu, pokud jste zdaleka a nechcete utrácet za lístky.

Kdo má platný čtenářský průkaz Městské knihovny v Praze, má vstup na CONiáše zadarmo. Pro ostatní je pak vstupné v ceně nové průkazky – 80 korun. Ale průkazka nám udělá radost. Čtenáři mimopražských knihoven pak dostanou drobný dárek jako bonus.

Letos je možnost pořídit si i VIP vstupné, stojí 400,- a jeho součástí budou bohaté materiály, limitované edice artefaktů, možnost svým hlasem ovlivnit dalšího CONiáše a vstupenka na film Predátor Evoluce ve 3D, který program CONiáše uzavírá. Jen pro dvanáct nejrychlejších!

Více informací najdete na www.mlp.cz/conias
Ještě více informací na www.facebook.com/Conias.knihovnaKam dál?

Objevte atraktivní svět celebrit, přečtěte si články o erotice a intimitě anebo si přečtěte další originální články a zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás thrillery a napínavé akční filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.