banner
banner

Jan Vavřička

Jan Vanili Vavřička

Honza Vanili Vavřička je nadšený scifista, velký fanoušek scifi filmů, propagátor žánru science fiction na internetu a autor fantastických povídek, které získaly ocenění v různých literárních soutěžích (1.místo Zlatá zebra 2010, 1.místo O loutnu barda Marigolda 2002, 1.místa O stříbřitělesklý halmochron - ročníky 2001 a 2002). Díky sci-fi povídce "V Bruselu přistáli mimozemšťané" psané v angličtině se Honza stal vyslancem Becherovky v Londýně v roce 2004.

Jan Vavřička vydal v roce 2009 sbírku scifi povídek Vostrá pohoda (knížka obsahuje úžasné ilustrace Petra Šrédla), v roce 2015 zahájil práce na charitativním literárním projektu Vostrá krása. V roce 2010 Český rozhlas natočil a odvysílal rozhlasovou adaptaci scifi povídky Skokan.

Honza Vavřička je provozovatelem scifi portálu www.vanili.cz. Dohlíží nad rozvojem obsahu webu VANILI.cz a snaží se fanouškům scifi nabídnout zábavu, zajímavé informace a aktuality z oblasti fantastiky (rozhovory s celebritami, literární soutěž, výtvarnou soutěž, databázi nejlepších scifi filmů, scifi filmy ke shlédnutí zdarma, apod.).