vesmír

Scifi & fantastické obrázky

portrét

Prohlédněte si originální scifi obrazy a fantasy obrázky určené pro fanoušky žánru science fiction a fantazie. Vychutnejte si překvapivé nápady, úžasné zpracování a jedinečné kompozice prezentovaných scifi obrazů či fantaskních maleb. Prezentované ilustrace, skici či portréty mohou být součástí scifi knihy, do které svým výtvarným dílem autor obrázku přispěl. Může jít též o doprovodné obrázky ke scifi povídkám.

 

Mezi obrázky můžete najít záběry z vesmíru, podivuhodné nestvůry, akty, erotické obrázky, čarodejnice, mágy, draky, podivné a mocné zbraně, mimozemské bytosti, pohledy na planety, družice nebo kosmonauty anebo jiné SF či fantasy motivy jako je například cestování vesmírem a časem. Fantastické obrázky zveřejněné na stránkách Vanili.cz mohou také pocházet se sborníků finálových povídek naší literární soutěže či výtvarné soutěže.

Galerie sci-fi a fantasy obrázků

Tvoříte, kreslíte, malujete, fotografujete nebo vytváříte koláže v žánru scifi anebo fantasy? Vytvoříme vám galerii na našem fanouškovském scifi portálu. Kontaktujte nás!

Zvolte si galerii malíře či malířky a užijte si super sci-fi a fantasy obrazy!

Baví vás scifi? Přečtěte si novinky ze světa science fiction!

Wells, pán divů

Wells, pán divů

Publikováno: 30.9.2014

Chtěli jsme vám svou planetu ukázat, abyste poznali, čím doma odvrátit válku. Z téhož důvodu jsme sem kdysi vzali H. G. Wellse. Vylíčil nás ve svém románu Lidé jako bozi. Ludvík Souček: Blázni z Hepteridy (1972)

Terminátor 5 v roce 2015

Terminátor 5 v roce 2015

Publikováno: 28.9.2014

Zajímá vás série scifi filmů o terminátorech? Máte rádi Arnolda Schwarzeneggera? Prohlédněte si kompletní příběh terminátorů, který začal roku 1984 a pokračuje až do roku 2015!

Krátký zábavný scifi film Černá díra

Krátký zábavný scifi film Černá díra

Publikováno: 27.9.2014

Nevyspalý, znuděný, unavený úředník náhodou objeví zajímavou, přímo magickou černou díru. Chamtivost úředníka zcela pohltí a malér je na světě. Mrkněte se na krátký zábavný scifi filmík.

Videoklip RITA ORA - Radioactive

Videoklip RITA ORA - Radioactive

Publikováno: 26.9.2014

Pro zpestření dne si pusťte videoklip Radioactive. Tenhle hudební klip by měl fanouška scifi potěšit. Hezký den všem!

Festival her a fantastiky FanCity

Festival her a fantastiky FanCity

Publikováno: 24.9.2014

Začíná podzim. Padá listí. I nálada. V Chotěboři na FFku bylo tak skvěle, proč čekat ještě tolik měsíců na další? Nemusíte! Připomeňte si FF v Chotěboři. Papučový con v hotelu? A podstatně levnější, s více pořady a velkou hernou videoher a deskovek? Prostě FanCity. 30. 10. - 2. 11.

Muzeum Karla Zemana slaví 2. narozeniny!

Muzeum Karla Zemana slaví 2. narozeniny!

Publikováno: 22.9.2014

LETÍME DÁL! POLEŤTE S NÁMI!
Už za tři týdny oslaví Muzeum Karla Zemana 2. výročí své existence. Oslavy, které se budou konat od 10. do 12. října, se ponesou v duchu filmu Ukradená vzducholoď. Připraven je rozmanitý program i výjimeční hosté – pozvání přijala pětice představitelů hlavních rolí filmu Ukradená vzducholoď i paní Ludmila Zemanová.

Ivo Fencl: Před dvaceti lety zemřel Robert Bloch

Ivo Fencl: Před dvaceti lety zemřel Robert Bloch

Publikováno: 19.9.2014

Jsou spisovatelé snesitelně sentimentální (William Saroyan), nicméně máme také občas „na talíři“ tvůrce opakovaně šokující. Drze. Poťouchle. Provokativně. Úchylně i neúchylně. A takovým autorem byl i sci-fi mistr Rober Bloch (1917-1994), od jehož úmrtí je to 23. září 2014 dvacet let.

Podívejte se na krátký film Shadow Of Mordor

Podívejte se na krátký film Shadow Of Mordor

Publikováno: 18.9.2014

Ork Krimp má špatný den. Podívejte se na úžasný fantasy akční film plný kouzel, soubojů, akce i humoru.

Zúčastni se soutěže EXPEDICE VESMÍR

Zúčastni se soutěže EXPEDICE VESMÍR

Publikováno: 15.9.2014

Staň se kosmonautem, leť na kometu a zažij stav beztíže! Zúčastni se soutěže EXPEDICE VESMÍR, kterou společně připravilo Techmania Science Center a časopis Vesmír.