vesmír

Scifi & fantastické obrázky

portrét

Prohlédněte si originální scifi obrazy a fantasy obrázky určené pro fanoušky žánru science fiction a fantazie. Vychutnejte si překvapivé nápady, úžasné zpracování a jedinečné kompozice prezentovaných scifi obrazů či fantaskních maleb. Prezentované ilustrace, skici či portréty mohou být součástí scifi knihy, do které svým výtvarným dílem autor obrázku přispěl. Může jít též o doprovodné obrázky ke scifi povídkám.

 

Mezi obrázky můžete najít záběry z vesmíru, podivuhodné nestvůry, akty, erotické obrázky, čarodejnice, mágy, draky, podivné a mocné zbraně, mimozemské bytosti, pohledy na planety, družice nebo kosmonauty anebo jiné SF či fantasy motivy jako je například cestování vesmírem a časem. Fantastické obrázky zveřejněné na stránkách Vanili.cz mohou také pocházet se sborníků finálových povídek naší literární soutěže či výtvarné soutěže.

Galerie sci-fi a fantasy obrázků

Tvoříte, kreslíte, malujete, fotografujete nebo vytváříte koláže v žánru scifi anebo fantasy? Vytvoříme vám galerii na našem fanouškovském scifi portálu. Kontaktujte nás!

Zvolte si galerii malíře či malířky a užijte si super sci-fi a fantasy obrazy!

Baví vás scifi? Přečtěte si novinky ze světa science fiction!

Jak číst Černý bod???

Jak číst Černý bod???

Publikováno: 6.2.2016

Knihu Martina Jirouška o Hororu v českých zemích je, myslím, místné vstřebat při jasném vědomí i s vědomím značné její komplexnosti. Ale taky u vědomí nedořečenosti mnohého.
Rozhodně se tu nejedná o klasické dějiny literatury, ani výseče z literatury, a zrovna tak nekráčí o tradičně pojatou historii filmového hororu. Je to... prostě mapa hrůz.

Je tak cool, že každej vool skončí vejpool. DEADPOOL!

Je tak cool, že každej vool skončí vejpool. DEADPOOL!

Publikováno: 5.2.2016

NÁSILNÉ SCÉNY, HRUBÝ JAZYK, NAHOTA SPOJENÁ SE SEXUALITOU! Film je přístupný mládeži do 16 let pouze v doprovodu dospělé osoby. DEADPOOL uvidíte v kinech od 11. února 2016.

RECENZE: Kristina Haidingerová, Ti nepohřbení

RECENZE: Kristina Haidingerová, Ti nepohřbení

Publikováno: 4.2.2016

Pokud jste fanouškem hororového žánru a temných upírských příběhů plných akce a erotiky, tak si tuhle knížku musíte 100% pořídit!

Na webu JFK Fans můžete soutěžit o knihu, ale musíte si ji zasloužit!

Na webu JFK Fans můžete soutěžit o knihu, ale musíte si ji zasloužit!

Publikováno: 3.2.2016

Začíná soutěž o knihu ze série Agent JFK.
Znalost série není nutná.
Jak to tedy je:

Prošvihli jste scifi pecku Marťan? Vyražte do Plzně do Měšťanské besedy!

Prošvihli jste scifi pecku Marťan? Vyražte do Plzně do Měšťanské besedy!

Publikováno: 29.1.2016

Mrzí vás, že už v kinech nedávají Marťana? Máme pro vás tip na plzeňské kino, které Marťana uvede v pondělí 8. února 2016!

Lehce erotická „komiksovka“ podle Neffa

Lehce erotická „komiksovka“ podle Neffa

Publikováno: 26.1.2016

Kdo ví, jak rychle napsal Ondřej Neff své příběhy Jitro pro strašnou radost, Nápad za všechny prachy a Konec dobrý, všechno dobré, a neptal jsem se jej na to ani ve společné naší knížce Královská zábava (2010), kdy už tyto povídky existovaly. Říct však snad mohu, že kreslíř Michal Suchánek (*1984) je pak do nynější komiksové podoby zpracovával celá léta.

Lesapán na plátně

Lesapán na plátně

Publikováno: 19.1.2016

Rádi bychom vás informovali o třech pražských projekcích, kde je možné tento týden vidět temnou pohádku Lesapán na plátně.

Rayův Strom duchů

Rayův Strom duchů

Publikováno: 16.1.2016

Ray Douglas Bradbury (1920-2012) byl nejen geniálním stylistou a tvůrcem Marťanské kroniky a 451 stupňů Fahrenheita, nýbrž i dost pilným scenáristou. Bývá v té souvislosti připomínána Bílá velryba, kterou režíroval John Huston s Orsonem Wellesem a Gregory Peckem; o dekádu později (1967) však Mistr rozpracoval i filmový příběh, který nazval The Halloween Tree.

Techmania v roce 2015 překonala návštěvnický rekord

Techmania v roce 2015 překonala návštěvnický rekord

Publikováno: 15.1.2016

Techmania Science Center v Plzni v loňském roce navštívilo více než dvě stě tisíc lidí. Zavítalo sem přesně 217 574 návštěvníků z Česka i zahraničí. To je o sedmnáct a čtvrt tisíce víc než v roce 2014. Téměř 55 tisíc z toho tvořily školy všech stupňů.