banner
banner

Vostrá pohoda

Podpořte charitativní literární projekt!

Nákupem knížky Vostrá pohoda přispějete na vznik knihy Vostrá krása. 100 % z prodeje knih věnujeme sdružení Krása v srdci

Sdružení Krása v srdci bylo založeno počátkem roku 2009 za účelem pořádání kulturních, společenských, sportovních a vzdělávacích akcí, zaměřených na propagaci zdravého životního stylu, stravy, pohybu, ochrany životního prostředí, ekologické výchovy, osvětě poruch příjmu potravy zejména pro širokou veřejnost. Jedním z hlavních cílů je podpora a pomoc sociálně slabším a problematickým skupinám prostřednictvím akcí realizovaných sdružením.

Knížka Vostrá pohoda bude mít pokračování. Autoři (Jan Vavřička a malíř Petr Šrédl) připravují volné pokračování s názvem Vostrá krása.

Videorecenze od Československé bibliografické databáze

Recenze Ivo Fencla ze scifi deníku SARDEN.cz

"Jan sestavil příjemně hutnou publikaci povýšenou navíc patnácti ilustracemi (vč. té na obálce) Petra Šrédla z Boru u Tachova, který je znám ze spousty zdejších i zahraničních výstav.", říká Ivo Fencl. Detailní recenzi knížky Vostrá pohoda od Ivo Fencla (scifi deník SARDEN) si můžete přečíst na stránce Recenze knížky Vostrá pohoda.

Vostrá pohoda ke stažení (pro Android, Apple i Windows):

O sbírce originálních scifi povídek Vostrá pohoda

Sbírka třinácti originálních sci-fi a fantasy povídek Jana Vavřičky byla vydána roku 2009. Knížka je doplněna ilustracemi talentovaného malíře Petra Šrédla. Počet stran: 144. Ilustrace k povídkám: Petr Šrédl. Ilustrace na obálce: Petr Šrédl. Kmotrem Vostré pohody je senátor Mgr. Miroslav Nenutil.

Seznam povídek: Rodina (vítězná povídka roku 2002 v soutěži "O loutnu barda Marigolda"), Tradice (vítězná povídka roku 2002 v soutěži "O stříbřitělesklý halmochron"), Skokan (vítězná povídka roku 2001 v soutěži "O stříbřitělesklý halmochron") a další povídky: Třináct, Dobrovolný dárce, Pacient, Dědictví, Legenda o jednorožci, Velký den, Vánoční kapr, Šance, Zebry útočí, Časová brána.

VIDEO: Zpěvačce Báře Zemanové se líbí Vostrá pohoda

Videoreportáž ze křtu knížky Vostrá pohoda (2010)

 

Fotogalerie ze křtu sbírky scifi povídek Vostrá pohoda

Ilustrace obsažené ve scifi sbírce Vostrá pohoda

Navštivte sekci SCI-FI QUEST pro ortodoxní scifaře!

Vychutnejte si speciální rozhovory se speciálními hosty Michala Březiny.

Vstoupit