Vanili - Literární soutěž
Vanili - Literární soutěž

Vostrá krása

Charitativní literární projekt

Autor scifi povídek Jan Vavřička a malíř fantasy a scifi obrazů Petr Šrédl se rozhodli vytvořit ilustrovanou sbírku povídek s názvem Vostrá krása. Výtěžek z prodeje knihy půjde ve 100% výši sdružení Krása v srdciAutoři projektu Vostrá krása chtějí navázat na předchozí literární dílo, kterým je ilustrovaná knížka Vostrá pohoda.

Jde o charitativní projekt, který podporují: Miss České republiky Lucie Křížková, spisovatel Ivo Fencl, nejkrásnější Dívka Šumavy Barbora Povišerová, legendární spisovatel Vlastislav Toman, spisovatel Diuk, spisovatel milan Čechura, rapper Majk Kasl, starosta města Stříbra Karel Lukeš, zpěvačka Bára Zemanová, režisér Petr Smazal, Miss Czech Press Veronika Dejová, malířka Karolína Wellartová, Česko-Slovenská MISS 2015 Veronika Maléřová a také všechny finalistky soutěže Česko-Slovenská MISS 2015 (Veronika Robotková, Barbara Fenclová, Radka Skácelová, Dominika Gajdošová, Patrícia Slaninková, Veronika Hromňáková, Sára Pavla Obrcianová, Ingrida Švecová, Sabina Bajgarová).

100 % z prodeje knížky věnujeme sdružení Krása v srdci

Chceme darovat 100.000 Kč sdružení Krása v srdci

Chceme navázat na náš předchozí projekt - ilustrovanou scifi knížku Vostrá pohoda (přečtěte si recenzi od spisovatele Ivo Fencla) a společně s dalšími spoluautory a fanoušky scifi vytvořit zábavnou ilustrovanou sbírku fantastických povídek Vostrá krása. Kniha bude oslavovat nekonečný svět fantazie, žánr science fiction, popisovat neuvěřitelné technologie z budoucnosti a bude v ní obsaženo také erotické jiskření a humor.

 

Náš projekt chce pomoci získat finanční prostředky, které budou věnovány sdružení Krása v srdci. Výtěžek z prodeje knihy půjde ve 100% výši sdružení Krása v srdci.

Projekt mediálně podporují:
Podporovatelé projektu Vostrá krása

Zpěvačka Bára Zemanová

TV Barrandov (Intim s Heidi Janků)

Přečtěte si zajímavé články o Vostré kráse!

Jak můžete vznik nové knížky podpořit?

 • Předplaťte si knížku Vostrá krása za 220Kč. Nevíte jak? Napište nám na e-mail: galerie@vanili.cz.
 • Přispějte libovolnou částkou na: transparentní účet GE MONEY BANK 206914238/0600
 • Vaše peníze budou použity na tisk knihy Vostrá krása. Po vytištění knihy Vostrá krása budou veškeré peníze z prodeje knížky společně se všemi penězi z transparentního účtu věnovány sdružení Krása v srdci.
 • Pozvěte nás na autorské čtení. Vstupné použijeme na vznik knihy.
 • Udělejte s námi rozhovor. Mediální podporu potřebujeme jako sůl, aby se do projektu zapojilo co nejvíce lidí a vybralo se co nejvíce peněz pro sdružení Krása v srdci.

Fotogalerie ze křtu předchozí knížky Vostrá pohoda

Video ze křtu předchozí knížky Vostrá pohoda

Předplatitelé knížky Vostrá krása

Moc děkujeme Vám všem níže uvedeným předplatitelům, protože také s Vaší pomocí kniha vznikne!

Děkujeme těmto předplatitelům:

 • Karel Lukeš
 • Martin Rybecký
 • Ivana Havlová
 • Zdeněk Šašek
 • Václav Mirvald
 • Ivan Tomášek
 • Václava Nováková