banner
banner

Partnerské weby a společnosti

Rádi bychom poděkovali všem partnerům za spolupráci se scifi portálem Vanili.cz. Především děkujeme za pomoc s rozšiřováním obsahu stránek, za mediální podporu a za dary poskytnuté do naší literární soutěže.

Chcete se stát partnerem webu Vanili.cz, který zobrazí 200.000 stránek měsíčně? Kontaktujte nás!

Partneři projektu Vanili.cz

48 Hour Film Project

S radostí vám oznamujeme, že největší časovaná světová filmová soutěž svého druhu:48 Hour Film Project a sci-fi portál VANILI.cz uzavřely dohodu o vzájemné podpoře a staly se partnery v oblasti filmové zábavy.

48 Hour Film Project se poprvé uskutečnil v roce 2001 ve Washington DC s jediným soutěžícím týmem. Postupně se stal tento projekt kulturním fenoménem a rozšířil se až na 3000 filmů ročně ve 125 městech po celém světě.

Soutěž je založena na tom, že tvůrci musí během pouhých 48 hodin natočit film.

Techmania Science Center

techmaniaTECHMANIA je partnerem scifi webu VANILI.cz. V České republice je TECHMANIA ojedinělým projektem, experimentální stanicí pro zvídavé, která představuje ideální syntézu mezi platformou neformálního vzdělávání a populární turistickou destinací. Cílem Techmanie je napomáhat veřejnosti, zejména žákům, studentům a rodinám s dětmi nacházet a rozvíjet osobní vztah k vědě a technice a v obecné rovině objevovat možnosti lidského poznání. Interaktivní expozice, laboratoře, show, workshopy či 3D/2D projekce čekají na své návštěvníky na výstavní ploše 12 500 m2.

ČBDB - Československá bibliografická databáze

Zajímá Vás, jaké sci-fi knihy jsou nejvíce oblíbené? Odpověď na tuto otázku Vám přináší žebříček sestavený Československou bibliografickou databází. Díky více jak milionu hodnocení, která zde čtenáři zanechali, má žebříček slušnou výpovědní hodnotu o českých čtenářích.

Malíř Petr Šrédl

Petr ŠrédlPetr Šrédl je vynikající malíř, který tvoří krásné obrazy nejen v žánru scifi či fantasy ale také inklinuje k naturalismu, hororu a erotické kresbě. Petr prezentuje svá díla na webu sredl.eu a rovněž na našem webu v sekci scifi obrazy.

REGIONPLZEN.CZ

Informační portál www.regionplzen.cz přináší aktuální zpravodajství z Plzeňského kraje v oblasti ekonomiky, kriminality, sportu a kultury a také je naším mediálním partnerem. Tento server navštěvuje cca 800.000 uživatelů ročně. Děkujeme za pomoc se zveřejněním tiskových zpráv a za propagaci literární soutěže.

Muzeum Karla Zemana

Muzeum Karla Zemana představuje celoživotní dílo světově uznávaného filmového tvůrce Karla Zemana a jeho filmové triky, kterými proslavil československé scifi filmy a českou kinematografii 20. století. Výstava mapuje Zemanovu tvorbu od prvních animací a loutkových filmů ve čtyřicátých letech minulého století až po díla z jeho posledního tvůrčího období.

Podstatná část expozice je pak věnována jeho nejzásadnějším filmům – Cestě do pravěku, Vynálezu zkázy a Baronu Prášilovi. Muzeum je unikátní svým hravým pojetím – nabízí vám možnost se zapojit a vyzkoušet si na vlastních fotoaparátech a videokamerách trikové postupy, které Karel Zeman ve svých filmech používal.

TAPÍR.cz

Klub Kreslířů a Humoristů TAPÍR je humoristicko-satirický webový magazín fungující na adrese www.kkh-tapir.cz. Moto TAPÍR - srandy plný papír je naprosto dokonalé a vystihuje zaměření a obsah tohoto klubu kreslířů a vtipálků. Jsme velmi rádi, že se nám podařilo dojednat partnerství s tímto pohodovým klubem. Výsledkem partnerství jsou především nové galerie scifi obrazů a malovaných vtipů zaměřených na oblast science fiction či vesmír.

Galerie Nemesis

Galerie Nemesis se orientuje na umění v oblasti fantasy, sci-fi a dobrodružných námětů od nejlepších českých a slovenských autorů. Nabízí originály děl, autorské tisky, sběratelské kartičky, katalog Galerie Nemesis, stylizované portréty. Nemesis zastupuje výhradně české a slovenské autory, jejichž díla nabízí k prodeji ve svém svém kamenném obchodě na Praze 4 a taktéž na internetu.

UNIWEB s.r.o.

Děkujeme plzeňské webdesignové, softwarové a poradenské společnosti UNIWEB (webdesign Plzeň) za poskytnutí redakčního systému. UNIWEB se věnuje tvorbě internetových stránek, eshopů a poradenství v oblasti online marketingu (SEO, SEM, PPC, sociální sítě) a je specialistou na webdesign.

MZ fans

Jsme rádi, že web MZ-FANS.cz se stal partnerem našeho scifi webu VANILI.cz. Stránky MZ-FANS.cz jsou zaměřeny na vše okolo díla českého scifi spisovatele Miroslava Žambocha.

Dalibor Vajnar

Děkujeme za poskytnutí úžasných, duchovních, vesmírných obrazů do naší scifi a fantasy galerie. Malíř Dalibor Vajnar se narodil v roce 1972 v Chomutově, žije a tvoří v Kadani. Po gymnáziu vystudoval v Ústí nad Labem Fakultu užitého umění a designu. Olejomalby a obrazy Dalibora Vajnara mají společný a silný motiv, kterým je duchovní hledání. Dalibor prezentuje svou tvorbu také na svém portálu www.hlasticha.cz.

Marek Kolář

Děkujeme Markovi za možnost zveřejnit jeho krásné obrazy droidů, scifi potvůrek a akty. O Markovi si můžete více informací dohledat na webu www.marekkolar.cz.

FANTAZEEN

Má rádi setkávání s fanoušky scifi a fantasy? Nevíte, na jakou fantastickou akci vyrazit? Pořádáte akci pro fanoušky scifi či fantasy? Dejte o ni vědět!

Každý pořadatel akce může údaje o akci sám do kalendáře zadat a kdykoliv upravit. Pomůže vám nový, přehledný kalendář conů na portálu FANTAZEEN. Vanili.cz je partnerem portálu FANTAZEEN.

Petra Valouchová

Za spolupráci také děkujeme malířce fantastických pohádkových obrázků Petře Valouchové, která svá díla prezentuje na webu www.petra-valouchova.com.

Martin Šrámek

Děkujeme Martinovi Šrámkovi za možnost zveřejnit jeho krásné fantasy obrazy, akty, víly a scifi malby. Více informací o malíři Martinovi Šrámkovi si můžete přečíst na webu www.martinsramek.eu.

Navštivte sekci SCI-FI QUEST pro ortodoxní scifaře!

Vychutnejte si speciální rozhovory se speciálními hosty Michala Březiny.

Vstoupit