banner
banner
edf40wrjww2content:cont_html

Partnerské weby a společnosti

Rádi bychom poděkovali všem partnerům za spolupráci se scifi portálem Vanili.cz. Především děkujeme za pomoc s rozšiřováním obsahu stránek, za mediální podporu a za dary poskytnuté do naší literární soutěže.

Chcete se stát partnerem webu Vanili.cz, který zobrazí 200.000 stránek měsíčně? Kontaktujte nás!

Partneři projektu Vanili.cz

edf40wrjww2content:cont_html

48 Hour Film Project

S radostí vám oznamujeme, že největší časovaná světová filmová soutěž svého druhu:48 Hour Film Project a sci-fi portál VANILI.cz uzavřely dohodu o vzájemné podpoře a staly se partnery v oblasti filmové zábavy.

48 Hour Film Project se poprvé uskutečnil v roce 2001 ve Washington DC s jediným soutěžícím týmem. Postupně se stal tento projekt kulturním fenoménem a rozšířil se až na 3000 filmů ročně ve 125 městech po celém světě.

Soutěž je založena na tom, že tvůrci musí během pouhých 48 hodin natočit film.

edf40wrjww2content:cont_html

Techmania Science Center

techmaniaTECHMANIA je partnerem scifi webu VANILI.cz. V České republice je TECHMANIA ojedinělým projektem, experimentální stanicí pro zvídavé, která představuje ideální syntézu mezi platformou neformálního vzdělávání a populární turistickou destinací. Cílem Techmanie je napomáhat veřejnosti, zejména žákům, studentům a rodinám s dětmi nacházet a rozvíjet osobní vztah k vědě a technice a v obecné rovině objevovat možnosti lidského poznání. Interaktivní expozice, laboratoře, show, workshopy či 3D/2D projekce čekají na své návštěvníky na výstavní ploše 12 500 m2.

edf40wrjww2content:cont_html

ČBDB - Československá bibliografická databáze

Zajímá Vás, jaké sci-fi knihy jsou nejvíce oblíbené? Odpověď na tuto otázku Vám přináší žebříček sestavený Československou bibliografickou databází. Díky více jak milionu hodnocení, která zde čtenáři zanechali, má žebříček slušnou výpovědní hodnotu o českých čtenářích.

edf40wrjww2content:cont_html

Malíř Petr Šrédl

Petr ŠrédlPetr Šrédl je vynikající malíř, který tvoří krásné obrazy nejen v žánru scifi či fantasy ale také inklinuje k naturalismu, hororu a erotické kresbě. Petr prezentuje svá díla na webu sredl.eu a rovněž na našem webu v sekci scifi obrazy.

edf40wrjww2content:cont_html

REGIONPLZEN.CZ

Informační portál www.regionplzen.cz přináší aktuální zpravodajství z Plzeňského kraje v oblasti ekonomiky, kriminality, sportu a kultury a také je naším mediálním partnerem. Tento server navštěvuje cca 800.000 uživatelů ročně. Děkujeme za pomoc se zveřejněním tiskových zpráv a za propagaci literární soutěže.

edf40wrjww2content:cont_html

Muzeum Karla Zemana

Muzeum Karla Zemana představuje celoživotní dílo světově uznávaného filmového tvůrce Karla Zemana a jeho filmové triky, kterými proslavil československé scifi filmy a českou kinematografii 20. století. Výstava mapuje Zemanovu tvorbu od prvních animací a loutkových filmů ve čtyřicátých letech minulého století až po díla z jeho posledního tvůrčího období.

Podstatná část expozice je pak věnována jeho nejzásadnějším filmům – Cestě do pravěku, Vynálezu zkázy a Baronu Prášilovi. Muzeum je unikátní svým hravým pojetím – nabízí vám možnost se zapojit a vyzkoušet si na vlastních fotoaparátech a videokamerách trikové postupy, které Karel Zeman ve svých filmech používal.

edf40wrjww2content:cont_html

TAPÍR.cz

Klub Kreslířů a Humoristů TAPÍR je humoristicko-satirický webový magazín fungující na adrese www.kkh-tapir.cz. Moto TAPÍR - srandy plný papír je naprosto dokonalé a vystihuje zaměření a obsah tohoto klubu kreslířů a vtipálků. Jsme velmi rádi, že se nám podařilo dojednat partnerství s tímto pohodovým klubem. Výsledkem partnerství jsou především nové galerie scifi obrazů a malovaných vtipů zaměřených na oblast science fiction či vesmír.

edf40wrjww2content:cont_html

Galerie Nemesis

Galerie Nemesis se orientuje na umění v oblasti fantasy, sci-fi a dobrodružných námětů od nejlepších českých a slovenských autorů. Nabízí originály děl, autorské tisky, sběratelské kartičky, katalog Galerie Nemesis, stylizované portréty. Nemesis zastupuje výhradně české a slovenské autory, jejichž díla nabízí k prodeji ve svém svém kamenném obchodě na Praze 4 a taktéž na internetu.

edf40wrjww2content:cont_html

UNIWEB s.r.o.

Děkujeme plzeňské webdesignové, softwarové a poradenské společnosti UNIWEB (webdesign Plzeň) za poskytnutí redakčního systému. UNIWEB se věnuje tvorbě internetových stránek, eshopů a poradenství v oblasti online marketingu (SEO, SEM, PPC, sociální sítě) a je specialistou na webdesign.

edf40wrjww2content:cont_html

MZ fans

Jsme rádi, že web MZ-FANS.cz se stal partnerem našeho scifi webu VANILI.cz. Stránky MZ-FANS.cz jsou zaměřeny na vše okolo díla českého scifi spisovatele Miroslava Žambocha.

edf40wrjww2content:cont_html

Dalibor Vajnar

Děkujeme za poskytnutí úžasných, duchovních, vesmírných obrazů do naší scifi a fantasy galerie. Malíř Dalibor Vajnar se narodil v roce 1972 v Chomutově, žije a tvoří v Kadani. Po gymnáziu vystudoval v Ústí nad Labem Fakultu užitého umění a designu. Olejomalby a obrazy Dalibora Vajnara mají společný a silný motiv, kterým je duchovní hledání. Dalibor prezentuje svou tvorbu také na svém portálu www.hlasticha.cz.

Marek Kolář

Děkujeme Markovi za možnost zveřejnit jeho krásné obrazy droidů, scifi potvůrek a akty. O Markovi si můžete více informací dohledat na webu www.marekkolar.cz.

edf40wrjww2content:cont_html

FANTAZEEN

Má rádi setkávání s fanoušky scifi a fantasy? Nevíte, na jakou fantastickou akci vyrazit? Pořádáte akci pro fanoušky scifi či fantasy? Dejte o ni vědět!

Každý pořadatel akce může údaje o akci sám do kalendáře zadat a kdykoliv upravit. Pomůže vám nový, přehledný kalendář conů na portálu FANTAZEEN. Vanili.cz je partnerem portálu FANTAZEEN.

edf40wrjww2content:cont_html

Petra Valouchová

Za spolupráci také děkujeme malířce fantastických pohádkových obrázků Petře Valouchové, která svá díla prezentuje na webu www.petra-valouchova.com.

edf40wrjww2content:cont_html

Martin Šrámek

Děkujeme Martinovi Šrámkovi za možnost zveřejnit jeho krásné fantasy obrazy, akty, víly a scifi malby. Více informací o malíři Martinovi Šrámkovi si můžete přečíst na webu www.martinsramek.eu.

Navštivte sekci SCI-FI QUEST pro ortodoxní scifaře!

Vychutnejte si speciální rozhovory se speciálními hosty Michala Březiny.

Vstoupit