vesmír

Literární soutěž O nejlepší, nejkratší scifi povídku

Hledáte zajímavou literární soutěž? Rádi píšete krátké a vtipné povídky? Chcete vyhrát prima ceny (diplom, sbírku povídek Vostrá pohoda nebo jiný dárek od našich partnerů)? Scifi literární soutěž na portálu Vanili.cz čeká právě na vás. Máte chuť vyhrát zajímavé ceny? Napište originální povídku a pošlete nám ji!

 

Jak být v soutěži nejlepší? Vítězná povídka musí být originální, vtipná a 100% musí obsahovat prvky sci-fi nebo fantazy (super technologie, magie, cestování v čase, apod.). Povídka musí mít maximálně 100 znaků. Jste soutěživí? Přečtěte si pravidla a pošlete nám svou povídku! A jak se dozvíte, jestli jste vyhráli? Přihlaste se k odběru newsletteru!

Přehled všech ročníků literární soutěže

Mediální partner literární soutěže

Hlavní partner soutěže

Ceny pro vítěze

Autoři tří nejlepších povídek získávají rodinnou vstupenkou do fantastického Muzea Karla Zemana v Praze v hodnotě 490 Kč. Muzeum Karla Zemana je partnerem scifi portálu Vanili.cz. GRATULUJEME!

Vstupenky pro vítěze soutěže:

 1. Rodinná vstupenka pro 2 dospělé a max. 3 děti do 15 let v hodnotě 490Kč.
 2. Rodinná vstupenka pro 2 dospělé a max. 3 děti do 15 let v hodnotě 490Kč.
 3. Rodinná vstupenka pro 2 dospělé a max. 3 děti do 15 let v hodnotě 490Kč.

Pravidla literární soutěže

 1. povídka musí mít maximálně 100 znaků bez mezer. Poznámka: vždycky se najde někdo, kdo pošle povídky, které mají 100 slov nebo 100 vět. Takové povídky nezařadíme do soutěže, ale pokud budou hezké, zveřejníme je na stránce krátké povídky.
 2. povídka musí být v žánru sci-fi nebo fantasy
 3. povídka nesmí obsahovat urážky, pseudovtipné politické narážky, vulgarismy a další prohřešky vůči dobrým mravům
 4. povídka musí být váš originální výtvor
 5. počet příspěvků od 1 autora není omezen

Důležité organizační pokyny

 • Povídky nám zasílejte na adresu galerie(zavinac)vanili.cz (nemusíte je posílat jako přílohu ve Wordu! Pište rovnou do emailu - klidně více povídek najednou). Máte chuť vyhrát zajímavé ceny? Napište originální povídku a pošlete nám ji!
 • Uzávěrka literární soutěže je 31.12.2016
 • Vítěz získá diplom a věcnou cenu od sci-fi portálu Vanili.cz.
 • Výsledky se dozvíte na stránkách webu Vanili.cz nebo v newsletteru, pokud se přihlásíte k odběru.
 • Portál VANILI.cz si vyhrazuje právo odpovědět pouze autorům povídek, které postoupily do finále. Po předchozích zkušenostech z minulých ročníků musíme konstatovat, že nemáme sílu odpovídat všem, jelikož jde o cca 1.000 emailů. Děkujeme za pochopení. Stručně řečeno: pošlete nám povídku, přihlaste se k odběru newsletteru a vyčkejte na výsledky, prosím. Děkujeme!

Hodnotící kritéria

 1. originalita
 2. kreativita
 3. humor, vtip, nadsázka
 4. přítomnost prvků sci-fi nebo fantazy (technologie, magie, cestování v čase, apod.)

Systém hodnocení povídek

Povídky hodnotí každý člen poroty nezávisle na ostatních členech poroty. Každý porotce udělí soutěžní povídce 0 až 10 bodů dle svého uvážení. Povídka s největším počtem bodů vyhrává.

Dobré rady pro autory

Pro inspiraci se podívejte na povídky předchozích ročníků. Neposílejte povídky, které obsahují gramatické chyby. Tím zbytečně ztrácíte body. V emailu slušně pozdravte a podepište se :-). Povídku rovnou pište v těle zprávy a neposílejte přílohu psanou ve wordu. Umístěte odkaz na své stránky a propagujte naši soutěž (tím můžete získat plusové body).

Porota literární soutěže:

Jan Vanili Vavřička (nadšený scifista, provozovatel portálu Vanili.cz)

Pavla Permelie V. (víla a múza)

Petr Peklo Šrédl (malíř, fantasta)