banner
banner

Literární soutěž O nejlepší, nejkratší scifi povídku

Hledáte zajímavou literární soutěž? Rádi píšete krátké a vtipné povídky? Chcete vyhrát prima ceny? Scifi literární soutěž na portálu Vanili.cz čeká právě na vás. Máte chuť vyhrát zajímavé ceny? Napište originální povídku a pošlete nám ji!

Jak být v soutěži nejlepší? Vítězná povídka musí být originální, vtipná a 100% musí obsahovat prvky sci-fi nebo fantazy (super technologie, magie, cestování v čase, apod.). Povídka musí mít maximálně 100 znaků. Jste soutěživí? Přečtěte si pravidla a pošlete nám svou povídku! A jak se dozvíte, jestli jste vyhráli? Přihlaste se k odběru newsletteru!

Partneři soutěže

IMAGE:

 

IMAGE:

Atraktivní ceny pro vítěze literární soutěže

 • Autoři tří nejlepších povídek získávají rodinnou vstupenku (pro 2 dospělé a max. 3 děti do 15 let) do fantastického Muzea Karla Zemana v Praze v hodnotě 490 Kč. Muzeum Karla Zemana je dlouhodobým partnerem scifi portálu Vanili.cz.
 • Autoři tří nejlepších povídek získávají film na DVD (žánrově jde téměř vždy o horor, fantasy či scifi) od společnosti Magic Box v hodnotě cca 500 Kč. Magic Box je dlouhodobým partnerem scifi portálu Vanili.cz.

Ceny pro vítěze soutěže:

 1. Rodinná vstupenka do fantastického Muzea Karla Zemana v Praze v hodnotě 490 Kč + fantastický film na DVD od společnosti Magic Box v hodnotě cca 500 Kč.
 2. Rodinná vstupenka do fantastického Muzea Karla Zemana v Praze v hodnotě 490 Kč + fantastický film na DVD od společnosti Magic Box v hodnotě cca 500 Kč.
 3. Rodinná vstupenka do fantastického Muzea Karla Zemana v Praze v hodnotě 490 Kč + fantastický film na DVD od společnosti Magic Box v hodnotě cca 500 Kč.

Pravidla literární soutěže

 • musíte být fanouškem naší stránky na FACEBOOKU: Scifi svět Vanili.cz
 • přihlaste se k odběru newsletteru.
 • povídka musí mít maximálně 100 znaků bez mezer. Poznámka: vždycky se najde někdo, kdo pošle povídky, které mají 100 slov nebo 100 vět. Takové povídky nezařadíme do soutěže.
 • povídka musí být v žánru sci-fi nebo fantasy
 • povídka nesmí obsahovat urážky, pseudovtipné politické narážky, vulgarismy a další prohřešky vůči dobrým mravům
 • povídka musí být váš originální výtvor
 • počet příspěvků od 1 autora není omezen (můžete jich poslat více v 1 emailu)

Důležité organizační pokyny

 • Povídky nám zasílejte na adresu galerie(zavinac)vanili.cz (nemusíte je posílat jako přílohu ve Wordu! Pište rovnou do emailu - klidně více povídek najednou). Máte chuť vyhrát zajímavé ceny? Napište originální povídku a pošlete nám ji!
 • Uzávěrka literární soutěže je 31. prosince tohoto roku
 • Výsledky se dozvíte na stránkách webu Vanili.cz nebo v newsletteru, pokud se přihlásíte k odběru.
 • Portál VANILI.cz si vyhrazuje právo odpovědět pouze autorům povídek, které postoupily do finále. Po předchozích zkušenostech z minulých ročníků musíme konstatovat, že nemáme sílu odpovídat všem, jelikož jde o cca 1.000 emailů. Děkujeme za pochopení. Stručně řečeno: pošlete nám povídku, přihlaste se k odběru newsletteru a sledujte naše stránky na FACEBOOKU: Scifi svět Vanili.cz. Děkujeme!

Hodnotící kritéria

 1. originalita
 2. kreativita
 3. humor, vtip, nadsázka
 4. přítomnost prvků sci-fi nebo fantazy (technologie, magie, cestování v čase, apod.)

Systém hodnocení povídek

Povídky hodnotí každý člen poroty nezávisle na ostatních členech poroty. Každý porotce udělí soutěžní povídce 0 až 10 bodů dle svého uvážení. Povídka s největším počtem bodů vyhrává.

Dobré rady pro autory

Pro inspiraci se podívejte na povídky předchozích ročníků. Neposílejte povídky, které obsahují gramatické chyby. Tím zbytečně ztrácíte body. V emailu slušně pozdravte a podepište se :-). Povídku rovnou pište v těle zprávy a neposílejte přílohu psanou ve wordu. Umístěte odkaz na své stránky a propagujte naši soutěž (tím můžete získat plusové body).

Porota literární soutěže:

Jan Vanili Vavřička (nadšený scifista, provozovatel portálu Vanili.cz)

Pavla Permelie V. (víla a múza)

Petr Peklo Šrédl (malíř, fantasta)