banner
banner

VYCHÁZÍ KNIŽNÍ PREQUEL DLOUHO OCEKÁVANÉHO CESKÉHO FANTASY FILMU POSLEDNÍ Z APORVERU

VYCHÁZÍ KNIŽNÍ PREQUEL DLOUHO OCEKÁVANÉHO CESKÉHO FANTASY FILMU POSLEDNÍ Z APORVERU
18.01.2018
VYCHÁZÍ KNIŽNÍ PREQUEL DLOUHO OCEKÁVANÉHO CESKÉHO FANTASY FILMU POSLEDNÍ Z APORVERU

Mel to být nejdražší ceský film všech dob, fantasy príbeh, který uchvátí diváky nejen v Cechách. Film Poslední z Aporveru se však své premiéry ani po více než deseti letech dosud nedockal.

V nakladatelství Fragment nyní vychází první díl fantasy série Srdce Aporveru alespon v knižní podobe. Také druhý díl, Poslední z Aporveru, vyjde ješte tento rok. Autorem obou knih je David Šenk.

První díl dvoudílné ceské série Srdce Aporveru predchází deji filmu 

a je s jeho príbehem svázán jen neprímo. Po letech klidu a míru se pohádkovým svetem Aporveru šírí temnota. Zemi zaplavují divoké sykony a rozsévají nenávist, strach a zkázu. Podarí se Rolanovi a Prin zániku Aporveru zabránit? S hlavními hrdiny se vydáte na dobrodružnou cestu neznámými koncinami za bájným Ecidilem, v kterém Srdce Aporveru bije z posledních sil. Ten, kdo ho vylécí, zachrání celý svet. „Do sveta Aporveru stojí za to se vydat, byt treba jen v knižní podobe. Jsem proto velmi rád, že nyní príbeh vyjde alespon v ní,“ ríká David Šenk.

Vysvetluje také, jak celý príbeh vlastne vznikl: „Predstavte si, že žijete ve svete, který je naprosto odlišný od toho našeho. Zapomente na pevniny a more, predstavte si nekolik kilometru vysoké „houby“ a mezi nimi jen bílá oblaka, vítr a všudyprítomné sykony – ani rostliny, ani zvírata, ale neco uprostred cesty. Když mi Tomáš Krejcí ten svet priblížil a požádal me o napsání príbehu, který se odehrává pred událostmi filmu Poslední z Aporveru, byl jsem nadšený. Dokreslil jsem v hlave ten svet do co možná nejjemnejších detailu a pak jsem ho naplnil lidmi. Bežnými lidmi z masa a kostí.“

Dech beroucí kombinace exotického, pohádkového prostredí, v kterém se ale pohybují všední lidé.

A príležitostí zažít dobrodružství je v takovém svete habadej…
„Fantasy pohádky mám moc rád a v našem autorském týmu jsme chteli vytvorit knihu, která by bavila deti i rodice i všechny fanoušky fantasy žánru. Spolu s držitelkou Oscara Marketou Irglovou pracujeme navíc na albu písní z Aporveru, které vydání knihy doprovodí. Ctenári tak mohou k cetbe poslouchat i užasnou fantasy hudbu. Album by melo vyjít na jare,“
 doplnuje autor námetu Tomáš Krejcí.

David Šenk publikuje krátké vedeckofantastické povídky a novely od roku 2000. Pravidelne se objevují na stránkách casopisu Ikarie/XB-1 a Pevnost, ci v žánrových antologiích. Jeho první autorská sbírka mu vyšla v roce 2011. David Šenk se považuje za technooptimistu a verí v zárivou budoucnost Zeme. Jeho povídky pojednávají o obycejných lidech, kterí se ocitají v neobycejných situacích, a snaží se celit neprízni osudu a neslevit pri tom ze svého lidství.Kam dál?

Přečtěte si další prima články na stránce Novinky. Odvážné fotogalerie a košilaté rozhovory najdete v sekci EroTotem. Každý správný fanoušek scifi a fantasy musí navštívit Scifi Quest Michala Březiny. Hledáte zábavu na firemní after party? Vyzkoušejte stand up vystoupení tzv. na stojáka Košilatá one man show!

Děkujeme, že jste navštívili stránky scifi a fantasy e-magazínu Vanili.cz. Mějte fantastický den a přijďte zas!

Fotogalerie

Doporučujeme

IMAGE:

 

 

Navštivte sekci SCI-FI QUEST pro ortodoxní scifaře!

Vychutnejte si speciální rozhovory se speciálními hosty Michala Březiny.

Vstoupit