banner
banner

Tip na rodinný výlet: Muzeum Karla Zemana a lodí po Vltavě

Tip na rodinný výlet: Muzeum Karla Zemana a lodí po Vltavě
16.05.2017
Tip na rodinný výlet: Muzeum Karla Zemana a lodí po Vltavě

Přemýšlíte, kam se vydat s rodinou na prima výlet? Máte rádi filmy, fantazii a dobrodružství? Navštivte Muzeum Karla Zemana v Praze! Otestovali jsme za vás a pro vás. FOTOGALERIE!

V dubnu letošního roku jsme s rodinou navštívili Muzeum Karla Zemana v Praze. Prohlídku zajímavého filmového muzea jsme spojili s výletem lodí ElektroNemo po Čertovce a Vltavě a užili jsme si pohodový den. Pokud hledáte tip na rodinné dobrodružství, zakotvili jste ve správném internetovém přístavu.

10 důvodů pro návštěvu Muzea Karla Zemana v Praze a výlet lodí ElektroNemo:

  • je to vynikající kombinace zážitků, zábavného vzdělávání a dobrodružství na jednom místě
  • Muzeum Karla Zemana si díky interaktivním exponátům užijí děti i dospěláci (focení a natáčení vřele doporučujeme)
  • naše děti hledaly v muzeu poklad, plnily úkoly a na konec si zaslouženě odnesly cenu pro vítěze (odlitky ve tvaru trilobitů)
  • milovníci filmové historie si vychutnají dokumenty o tvorbě Karla Zemana
  • fanoušci filmů Karla Zemana (Vynález zkázy, Baron Prášil, Na kometě, Cesta do pravěku, Ukradená vzducholoď) si mohou zakoupit tématická trička
  • dětem můžete koupit hračky - pěkné dinosaury (neodolali jsme poprvé ani letos)
  • nově rozšířená část expozice nabízí interaktivní trikovou scénu, díky které si můžete natočit krátký film a výsledek si můžete ihned poslat na email (vyzkoušeno)
  • loď Elektronemo vyplouvá přímo od Muzea Karla Zemana, takže nemusíte nikam přecházet a neztrácíte tak cenný čas
  • loď ElektroNemo je krytá, takže se nemusíte bát nepříznivého počasí (vyzkoušeli jsme plavbu v dešti a potvrzujeme pohodičku v suchu).
  • Plavba elektrolodí vám umožní poznat kouzelnou atmosféru nejromantičtější části Prahy z vodní hladiny. Stačí jen usednout a vydat se za dobrodružstvím!

Natočili jsme pozvánku do Muzea Karla Zemana v Praze

O Muzeu Karla Zemana

Muzeum Karla Zemana představuje celoživotní dílo světově uznávaného filmového tvůrce Karla Zemana a jeho filmové triky, kterými proslavil českou kinematografii 20. století.
Výstava mapuje Zemanovu tvorbu od prvních animací a loutkových filmů ve čtyřicátých letech minulého století až po díla z jeho posledního tvůrčího období. Podstatná část expozice je pak věnována jeho nejzásadnějším filmům – Cestě do pravěku, Vynálezu zkázy a Baronu Prášilovi.
Muzeum je unikátní svým hravým pojetím – nabízí vám možnost se zapojit a vyzkoušet si na vlastních fotoaparátech a videokamerách trikové postupy, které Karel Zeman ve svých filmech používal.

Článek pro vás připravil Honza Vavřička.
Foto: archiv Jan Vavřička (c) Vanili.cz + Libor Sváček (c) Muzeum Karla Zemana

Pokud máte chuť na další články, klikněte na sekci Novinky anebo se mrkněte na rozverné rozhovory a odvážné fotogalerie v sekci EroTotem. Fanouškům scifi a fantasy rozhodně doporučuji navšívit Scifi Quest Michala Březiny, kde najdete recenze a hustě vtipné rozhovory s celebritami.

Kam dál?

Děkujeme, že jste přišli na naše stránky. Mějte fantastický den a přijďte zas!
Honza Vavřička, šéfredaktor magazínu Vanili.cz

Fotogalerie

Doporučujeme

IMAGE:

 

 

Navštivte sekci SCI-FI QUEST pro ortodoxní scifaře!

Vychutnejte si speciální rozhovory se speciálními hosty Michala Březiny.

Vstoupit