banner
banner

ŠKODA AUTO usiluje o IT talenty pomocí vzrušující kampaně ve stylu science fiction

ŠKODA AUTO usiluje o IT talenty pomocí vzrušující kampaně ve stylu science fiction
16.11.2017
ŠKODA AUTO usiluje o IT talenty pomocí vzrušující kampaně ve stylu science fiction

Společnost hledá IT talenty s pomocí speciálně vytvořených sci-fi příběhů

› Profesionálové v IT najdou ve společnosti ŠKODA AUTO rozmanité možnosti profesního a osobního rozvoje
› Na webové stránce backendstories.cz zve podnik k cestě do budoucnosti a také vypisuje nová atraktivní pracovní místa
› Česká tradiční značka provozuje největší výpočetní centrum ze všech průmyslových podniků ve střední a východní Evropě

Na základě Strategie 2025 se digitalizace stává určujícím fenoménem pro budoucnost tradiční české automobilky.

To mimo jiné znamená: společnost buduje vedle klasické oblasti podnikání ve výrobě automobilů jako druhý pilíř také poskytování digitálních služeb pro mobilitu. Pro další posilování digitálních kompetencí hledá ŠKODA AUTO mladé talenty z oblasti informačních technologií (IT). ŠKODA AUTO proto spustila kampaň Backend Stories, která představuje společnost jako atraktivního zaměstnavatele pro IT specialisty a zároveň motivuje potenciální uchazeče o zaměstnání. Vedle napínavých příběhů ve stylu science fiction přináší webová stránka backendstories.cz aktuální nabídky míst a novinky z oblasti digitalizace ve společnosti ŠKODA AUTO.

„ŠKODA se mění z výrobce automobilů na mnohostranného poskytovatele mobility, který stále více sází na digitální technologie. Již dnes provozujeme největší výpočetní centrum ze všech průmyslových podniků ve střední a východní Evropě. Proto stále hledáme mladé IT talenty, kteří ve ŠKODA AUTO získají široké možnosti profesního a osobního rozvoje,“ říká Petr Rešl, vedoucí procesní a systémové integrace managementu zakázek a výroby. „Pomocí napínavých sci-fi příběhů a celého projektu Backend Stories chceme oslovit mnoho lidí zajímajících se o IT a vzbudit jejich zájem o společnost ŠKODA AUTO jako zaměstnavatele,“ pokračuje Petra Meliška, vedoucí náboru a HR marketingu.

Nová webová stránka backendstories.cz na první kliknutí zaujme svým vydařeným zpracováním, které připomíná sci-fi filmy. Inspirace žánrem sci-fi naznačuje, že digitalizace bude formovat budoucnost a že IT specialisté mohou tuto budoucnost ve ŠKODA AUTO spoluutvářet. Obsah webové stránky je rozmanitý: Na jedné straně přináší výrobce automobilů novinky z oblasti digitalizace ve ŠKODA AUTO a představuje aktuální nabídky pracovních míst. Dále odhaluje žánrovou sci-fi edici napínavých příběhů známých českých autorů, kteří jednotlivé povídky zaměřují na využívání IT technologií.

Prvním z autorů je Petr Stančík, nositel literární ceny Magnesia Litera. V osmi kapitolách, které jsou postupně po týdnu zveřejňovány, přenáší čtenáře do roku 2056 dílo s názvem „100 miliard neuronů“. Světu hrozí, že ho zastíní paralyzující temnota. Ale hrdina Baalgoritmus rozjíždí s pomocí čtenářů záchrannou akci. Samotní čtenáři totiž mohou interaktivně spoluovlivňovat příběh tak, že se sci-fi hrdinou mohou komunikovat pomocí messengeru Talkbe. Vyměňovat si informace, přicházet s nápady na řešení nebo chránit hrdiny před nebezpečnými situacemi – to vše je možné. Čtenář má tak možnost dozvědět se netradiční formou sci-fi povídek o práci ve ŠKODA IT a zároveň se může různými interaktivními prvky a gamifikacemi do příběhu zapojit.

Vedle webové stránky se Backend Stories odehrávají také na Facebooku. Na vlastní stránce spolu mohou čtenáři rozmlouvat a diskutovat o událostech jednotlivých kapitol. Stránka navíc slouží jako platforma pro příběhy týkající se ŠKODA IT.

Článek pro vás připravil Honza Vavřička.

Pokud máte chuť na další články, klikněte na sekci Novinky anebo se mrkněte na rozverné rozhovory a odvážné fotogalerie v sekci EroTotem. Fanouškům scifi a fantasy rozhodně doporučuji navšívit Scifi Quest Michala Březiny, kde najdete recenze a hustě vtipné rozhovory s celebritami.

Kam dál?

Děkujeme, že jste přišli na naše stránky. Mějte fantastický den a přijďte zas!
Honza Vavřička, šéfredaktor magazínu Vanili.cz

Fotogalerie

Doporučujeme

IMAGE:

 

 

Navštivte sekci SCI-FI QUEST pro ortodoxní scifaře!

Vychutnejte si speciální rozhovory se speciálními hosty Michala Březiny.

Vstoupit