banner
banner

Pravý šaman následuje svůj instinkt

Pravý šaman následuje svůj instinkt
24.05.2018
Pravý šaman následuje svůj instinkt

Ale stačí to na únik z virtuálního vězení?

Když se hacker Mahan rozhodl vytáhnout před holkou, ještě netušil, že si za svůj neškodný kousek půjde na několik let sednout do vězení. A ve světě, kde vězení znamená vyslání odsouzenců vydělávat peníze do virtuální reality hry Barliona, dostává pojem „nucené práce“ úplně nový rozměr.
Mahan se ale prokousal těžkými začátky a vybojoval si právo dostat se z dolů pro odsouzence do hlavní hry. Se svojí postavou šamana skončí na samé hranici císařství a temné říše. Místo drobných úkolů pro hráče na nízkém levelu ale skočí rovnýma nohama do obsáhlého scénáře, ve kterém se hraje o víc, než je na první pohled znát. A je těžké se zorientovat ve hře, když jste kvůli čelence odsouzeného lovnou zvěří pro NPC i pro ostatní hráče.

Mahnovým hlavním cílem je vydělat v Barlioně dost peněz na to, aby ho ve skutečném světě Korporace, který vězeňský projekt řídí, co nejrychleji propustila. A na to je potřeba sbírat levely. Jenže zatímco prestižní týmy hráčů bojují o každý nový dungeon, Mahan musí ve svém městečku sám čelit příliš silnému monstru i objevujícím se vojákům temného císařství, kteří by na této straně hranice neměli co dělat. Nemluvě o Mahanově úkolu vyrobit legendární šachovou sadu a najít pro svého šamana totemové zvíře. A o tom, že s vypnutými smyslovými filtry se pro Mahana hra až příliš rychle stává realitou…
Nakladatelství FANTOM Print přináší pokračování úspěšné LitRPG série Cesta šamana, v níž se všechno to, co milujeme na RPG hrách, potkává s neotřelým příběhem postavy s neobvyklým povoláním. Výsledkem je mix herních mechanik, které jsou dobře známé každému hráči, a plnokrevného fantasy příběhu, v němž má jeden hrdina moc klidně i zachránit nebo zničit císařství. Barliona je prostě vysoce návyková hra – a to si o ní stačí jen číst.

Anotace:

Barliona. Virtuální svět narvaný k prasknutí monstry, bitvami a samozřejmě hráči. Odsouzený hacker Mahan se po odpracování první části svého trestu v barlionských dolech dostává do hlavního herního světa a konečně může se svou postavou šamana plnit úkoly v naději, že vydělá dost virtuálních peněz na své velmi reálné propuštění.

S nepopulární třídou postavy i povoláním klenotníka jsou ale nové začátky těžší, než se zdají. Zdánlivě nezajímavá zapadlá vesnička ukrývá podezřele silná monstra i další indicie k sestavení legendární Karmadontovy šachovnice. A zatímco se velké hráčské frakce pokouší urvat co nejvíc prestiže a vzácných předmětů, Mahan zjišťuje, že se celý herní svět Barliony mění od základů: dlouho udržovaná rovnováha „dobrého“ a „temného“ císařství se hroutí, na scénu nastupují nové scénáře i herní mechanismy a NPC se nechovají jako pouhá NPC. Zdá se, že Korporace na své hráče chystá něco velkého…

Info o knize:

Autor: Vasilij Mahaněnko
Formát: brož., 145x205 mm
Počet stran: 320
Cena: 309 Kč
Nakladatel: FANTOM Print (www.fantomprint.cz)

ISBN: 978-80-7594-008-7Kam dál?

Přečtěte si další prima články na stránce Novinky. Odvážné fotogalerie a košilaté rozhovory najdete v sekci EroTotem. Každý správný fanoušek scifi a fantasy musí navštívit Scifi Quest Michala Březiny. Hledáte zábavu na firemní after party? Vyzkoušejte stand up vystoupení tzv. na stojáka Košilatá one man show!

Děkujeme, že jste navštívili stránky scifi a fantasy e-magazínu Vanili.cz. Mějte fantastický den a přijďte zas!

Fotogalerie

Doporučujeme

IMAGE:

 

 

Navštivte sekci SCI-FI QUEST pro ortodoxní scifaře!

Vychutnejte si speciální rozhovory se speciálními hosty Michala Březiny.

Vstoupit