banner
banner

Ohluší vás Pušky Avalonu

Ohluší vás Pušky Avalonu
10.10.2018
Ohluší vás Pušky Avalonu

Možná neohluší, ale zaujmout váš sluch v audio podobě by mohly.

Amber, reprezentující vesmírný Řád, a Dvory Chaosu, zastupující prvotní Chaos jsou jediné dva opravdové světy. Ty ostatní, kterých je nespočetně mnoho (včetně naší Země i s Amerikou) jsou jen stínové.

To ví každý, kdo četl sérii Tajuplný Amber, kterou napsal Robert Zelazny, případně se zaposlouchal do audioknihy Devět princů Amberu, které v říjnu 2017 vydalo audio vydavatelství Walker a Volf.

Příběh, ve kterém se kují pikle a devět princů Avalonu svádí bitvy o trůn, uzavírá spojenectví a komunikuje navzájem pomocí speciálních karet, vyšel poprvé v roce 1970, kdy G.R.R. Martin teprve ukončil magisterské studium žurnalistiky.

Nyní se Jiří Walker Procházka a mistr zvuku Radek Volf vrací do Amberu s druhým dílem. Ten se jmenuje Pušky Avalonu a sleduje další eskapády prince Corwina. Podaří se zavrženému princi projít dalším ze stínových světů a získat zbraně, s jejichž pomocí by svrhl uchvatitele trůnu, svého bratra Erika?

Na to vám odpoví příjemný hlas Luboše Ondráčka. Ten se zhostil role hlavního hrdiny a vypravěče v jedné osobě stejně jako v předešlém díle se suverenitou sobě vlastní. Na rozdíl od mnoha rychlokvašených narátorů zvládl plejádu jak mužských, tak světe div se, i ženských postav. A já věřím, že by dokázal najít správný hlas i pro těch několik málo magických potvor, které se v Kolviru s princem Corwinem utkají. Radek Volf by se pak nemusel uchylovat k umělému zkreslení hlasu, který již použil, když spolu princové Amberu hovoří skrze tarotové karty. Tam mi to přišlo pochopitelné a logické. Zde naopak zbytečné a nepříjemné.

Musím však pochválit hezký hudební leitmotiv, který pěkně doplňuje jeden z nejlepších příběhů světové fantastiky.
85% Jan Procházka

Titul: Amber: Pušky Avalonu
Série: Amber
Autor: Roger Zelazny
Žánr: Fantasy
Čte: Luboš Ondráček
Datum vydání: 16. září 2018
Formát: MP3 download (nekráceno)
Délka nahrávky: 8 hodin 18 minutKam dál?

Přečtěte si další prima články na stránce Novinky. Baví vás filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce nejlepší filmy. Odvážné fotogalerie a košilaté rozhovory najdete v sekci EroTotem. Každý správný fanoušek scifi a fantasy musí navštívit Scifi Quest Michala Březiny. Hledáte zábavu na firemní after party? Vyzkoušejte stand up vystoupení tzv. na stojáka Košilatá one man show!

Děkujeme, že jste navštívili stránky scifi a fantasy e-magazínu Vanili.cz. Mějte fantastický den a přijďte zas!

Doporučujeme

IMAGE:

 

 

Navštivte sekci SCI-FI QUEST pro ortodoxní scifaře!

Vychutnejte si speciální rozhovory se speciálními hosty Michala Březiny.

Vstoupit