banner
banner

Tématem festivalu sci-fi filmů Future Gate Plzeň jsou ženy ve sci-fi

Tématem festivalu sci-fi filmů Future Gate Plzeň jsou ženy ve sci-fi
21.03.2018
Tématem festivalu sci-fi filmů Future Gate Plzeň jsou ženy ve sci-fi

Pátý ročník festivalu věnovaného science fiction zavítá postupně do pěti českých měst. V Plzni se odehraje poprvé, a to od 23. do 24. března 2018 v Kině Beseda, kde představí novinky i kultovní sci-fi díla.

Letošním tématem festivalu jsou ženy ve sci-fi, čímž chce akce vzdát hold jak fiktivním, tak skutečným ženám fantastiky a vědy.

Diváci budou moci zhlédnout úspěšný film Jak balit holky na mejdanech nebo si připomenut na velkém plátně Terminátora 2, Vynález zkázy a zábavnou Sexmisi. Filmovou přehlídku doplní Sci-fi kraťasy od iShorts, mezi nimiž nechybí krátký sci-fi horor Jsem brána režiséra Robina Kašpaříka. Jde o vůbec první českou adaptaci povídky Stephena Kinga, jenž posbírala několik cen na světových festivalech a vysloužila si kladné kritiky. Filmový program doplní výstava bytostí z různých koutů vesmíru.

Zahajovací film festivalu Future Gate potěší především fanoušky spisovatele Neila Gaimana (Hvězdný prach, Sandman, Američtí bohové). Sci-fi komedie Jak balit holky na mejdanech s Alexem Sharpem, Elle Fanning a Nicole Kidman byla prvně slavnostně uvedena na festivalu v Cannes, poté úspěšně na Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary a nyní se dostává i do dalších měst. Tři pankáči z předměstí Londýna se v ní dostanou na mejdan plný sexy mimozemšťanek. Tu nejkrásnější z nich musí zachránit před záhubou a zvrátit zvrhlou mimozemskou misi.

Mezi legendárními snímky festival uvede Terminátora 2 s Lindou Hamilton v roli Sarah Connerové
a Arnoldem Schwarzeneggerem coby obávaným strojem T-800, který se tentokrát postaví na stranu dobra. Nejen dětské diváky potěší Vynález zkázy Karla Zemana, dílo jednoho z našich nejoriginálnějších režisérů na motivy nesmrtelného románu Julese Verna. Třetí legendou festivalu bude slavná polská sci-fi komedie Sexmise, kde nahlédneme do světa bez mužů. Na diváky čeká
i sekce krátkých filmů ve spolupráci s iShorts v čele s první českou adaptací Stephena Kinga Jsem brána. Snímek Robina Kašpaříka získal ceny na několika prestižních zahraničních festivalech a festival Future Gate nyní nabízí jedinečnou příležitost vidět film v ČR.
Kompletní program festivalu a předprodej vstupenek naleznete na www.mestanska-beseda.czKam dál?

Přečtěte si další prima články na stránce Novinky. Baví vás filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce nejlepší filmy. Odvážné fotogalerie a košilaté rozhovory najdete v sekci EroTotem. Každý správný fanoušek scifi a fantasy musí navštívit Scifi Quest Michala Březiny. Hledáte zábavu na firemní after party? Vyzkoušejte stand up vystoupení tzv. na stojáka Košilatá one man show!

Děkujeme, že jste navštívili stránky scifi a fantasy e-magazínu Vanili.cz. Mějte fantastický den a přijďte zas!

Doporučujeme

IMAGE:

 

 

Navštivte sekci SCI-FI QUEST pro ortodoxní scifaře!

Vychutnejte si speciální rozhovory se speciálními hosty Michala Březiny.

Vstoupit