vesmír

Roman Kýbus

Roman Kýbus

Roman Kýbus čerpá inspiraci pro své fantasy a scifi malby ve filmech, knihách, hudbě a vůbec celkově v celoživotní zálibě ve fantasy, sci-fi a dobrodružné tématice. "Tuto zálibu ve mně velmi pravděpodobně zažehla (nebo jen pořádně rozfoukala) naše paní učitelka Kubíčková, která nám na základní škole v hodinách dějepisu vyprávěla úžasným způsobem klasické fantasy knihy, které četla. Takže by se dalo říct, že nejzásadnější inspirací pro ta různá nadpřirozena a bestie byl pro mne dějepis na základní škole," říká Roman Kýbus. Nejoblíbenějším fantasy malířem Romana je, byl a bude Zdeněk Burian.


Děkujeme Romanovi za vstřícnost a souhlas s použitím obrazů na portálu VANILI.cz. Další díla Romana Kýbuse můžete objevit na webu www.romankybus.cz.

Krásné fantasy obrazy Romana Kýbuse

Scifi obrázky Romana Kýbuse

Baví vás scifi? Přečtěte si novinky ze světa science fiction!

fiogf49gjkf0d

Ondřej Neff: Ano, jsem robot

Ondřej Neff: Ano, jsem robot

Publikováno: 5.1.2017

Píše se rok 2032 a na Měsíci, na osmé translunární dálnici nedaleko kráteru Collin, došlo k události, která odporuje všem fyzikálním zákonům. Co se vlastně stalo, se snaží vypátrat novinář Petr Andel. Ukazuje se, že do případu je zapleten i šéf vojenské jednotky, která je cvičena k obraně systému proti útoku zvenčí.

fiogf49gjkf0d

Nepropásněte 3 lednové scifi trháky

Nepropásněte 3 lednové scifi trháky

Publikováno: 5.1.2017

Leden 2017 je pro fanoušky scifi filmů splněným snem. Proč? Do kin se řítí vesmírnou rychlostí 3 akční pecky. Nepropásněte je!

fiogf49gjkf0d

REPORT: HORRORCON 2016 OČIMA SPISOVATELE DIUKA

REPORT: HORRORCON 2016 OČIMA SPISOVATELE DIUKA

Publikováno: 19.12.2016

Docela dost jsem se na tuto akci těšil. Nejenom, že jsem očekával kultivovanou společnost v prostředí, které jsem víceméně dobře znal, ale poháněla mě zvědavost na připravený program.
No, rozhodně jsem nebyl zklamán. Až oči přecházely.
Ale nejdříve jedno po druhém.